Company Logo

Pašpārvalde

Publiskie iepirkumi

Noderīgas saites

Paziņojums

Noderīgas saites:


 2018.-2019.m.g.

Latvijas Kultūras koledža aicina vidusskolas skolēnus (10. - 12. klasei) pieteikties bezmaksas TOPOŠO STUDENTU NEDĒĻAI, kas norisināsies no 18. 
marta līdz 21. martam.

Interesentiem būs iespēja apmeklēt aizraujošas kultūras menedžmenta un deju nodaļas lekcijas 4 dienu garumā (pēc izvēles), kā arī iepazīties ar Latvijas Kultūras koledžu, tās piedāvātajām specializācijām un “notvert” sajūtu, kā tas ir – būt LKK studentam. Skolēniem būs iespēja piedalīties tādās lekcijās, kā praktiskā pasākumu skaņošana, džeza deja, aktiermeistarība, hip-hop dejas, ierakstu mārketings un promocija, sociālo mediju komunikācija, komerciālā dizaina izstrāde un citās.

Pieteikšanās līdz 15. martam plkst. 10:00, aizpildot pieteikuma anketu 
Latvijas Kultūras koledžas mājas lapā: 
https://kulturaskoledza.lv/blog/2019/03/04/sakas-pieteiksanas-toposo-studentu-nedelai/


 

Apmeklē LLU Atvērto durvju dienu Jelgavā un iegūsti "budžeta" vietu jau pavasarī

22. martā no plkst. 10.00 līdz 14.00 Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Jelgavas pilī (Lielā iela 2, Jelgava) un fakultātēs norisināsies Atvērto durvju diena, kā laikā ikvienam – gan skolēnam, gan vidējo vai augstāko izglītību ieguvušajam – būs iespēja klātienē izzināt universitātes studiju programmas, karjeras iespējas un mūžizglītības kursu piedāvājumu, apskatīt studiju telpas un laboratorijas, kā arī iegūt atbildi uz pašu galveno jautājumu: “Kā es varu kļūt par LLU studentu 2019. gadā?”

Kādas studijas piedāvā universitāte Jelgavā?

LLU ir viens no lielākajiem biozinātņu centriem Baltijas valstīs un īsteno studijas biozinātnēs, inženierzinātnēs un sociālajās zinātnēs. Kā pirmā vēsturiski izveidojās Lauksaimniecības fakultāte, kas nes universitātes vārdu, turklāt mūsdienās studijas piedāvā arī Veterinārmedicīnas, Meža, Pārtikas tehnoloģijas, Tehniskā, Vides un būvzinātņu, Ekonomikas un sabiedrības attīstības un Informācijas tehnoloģiju fakultātes.

Universitāte Jelgavā ikvienam piedāvā iegūt profesionālas zināšanas un kompetences, kas ir gan teorētiskas, gan saistītas ar praktiskajām iemaņām dažādās tautsaimniecības nozarēs, kā arī iespējas attīstīt sevi kā daudzpusīgu un sociāli aktīvu personību. Tā ir pievienotā vērtība, kas nav ieraugāma atzīmju izteiksmē augstākās izglītības diplomā, universitāti absolvējot, bet kalpo kā starta kapitāls, lai labs speciālists kļūtu izcils.

Ko varēsi uzzināt LLU Atvērto durvju dienā?

Atvērto durvju dienā ikvienam interesentam būs iespēja klātienē satikt visu fakultāšu pārstāvjus un iepazīties ar sev interesējošo studiju piedāvājumu vai arī jau pārliecināties par izvēlēto nākotnes profesiju. Studenti un mācībspēki atbildēs uz jautājumiem par uzņemšanas prasībām, vienoto uzņemšanas sistēmu, valsts finansētajām studiju vietām un studiju maksu, stipendijām un kredītiem, kā arī sadzīvi studentu viesnīcās, brīvā laikā pavadīšanas iespējām u.c. ārpusstudiju jautājumiem.

Paralēli notiks fakultāšu prezentācijas, kurās varēs iegūt vispārēju informāciju par studiju saturu, izmaiņām studiju procesā, karjeras iespējām un absolventu veiksmes stāstiem. Fakultāšu prezentācijas Jelgavas pilī plānotas konkrētā laikā:

10.00 – 10.30 – Pārtikas tehnoloģijas fakultāte;

10.30 – 11.00 – Vides un būvzinātņu fakultāte;

11.00 – 11.30 – Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte;

11.30 – 12.00 – Tehniskā fakultāte;

12.00 – 12.30 – Informācijas tehnoloģiju fakultāte;

12.30 – 13.00 – Lauksaimniecības fakultāte;

13.00 – 13.30 – Veterinārmedicīnas fakultāte;

13.30 – 14.00 – Meža fakultāte.

Ragavas taisi vasarā, bet ratus – ziemā jeb iegūsti “budžeta” vietu jau pavasarī un vasarā startē uzņemšanā ārpus konkursa

Divas no astoņām LLU fakultātēm piedāvās iespēju piedalīties zināšanu pārbaudēs un jau Atvērto durvju dienā iegūt valsts finansētu studiju vietu.

Vides un būvzinātņu fakultātē (VBF) notiks konkursi, kur skolēniem būs iespēja iegūt valsts finansētu studiju vietu programmās “Zemes ierīcība un mērniecība", "Būvniecība", "Vide un ūdenssaimniecība", kārtojot pārbaudījuma testu, bet programmas "Ainavu arhitektūra un plānošana" interesentiem notiks zīmēšanas olimpiāde. Pirmo trīs vietu ieguvēji katrā studiju programmā iegūs valsts finansētu studiju vietu:

* Konkurss uz “Zemes ierīcība un mērniecība” programmu norisināsies jebkurā laikā no plkst. 12.00 līdz 16.00 Vides un būvzinātņu fakultātes 9. stāvā, 906. telpā (Akadēmijas iela 19)

* Konkurss uz “Vide un ūdenssaimniecība” programmu norisināsies jebkurā laikā no plkst. 12.00 līdz 16.00 Vides un būvzinātņu fakultātes 4. stāvā, 403. telpā (Akadēmijas iela 19)

* Konkurss uz “Būvniecība” programmu norisināsies no plkst. 12.00 līdz 14.00 Vides un būvzinātņu fakultātes 7. stāvā, 701. telpā (Akadēmijas iela 19)

* Zīmēšanas konkurss programmā “Ainavu arhitektūra un plānošana” norisināsies plkst. 13.00 Vides un būvzinātņu fakultātē, Valdekas mācību korpusā, 30. auditorijā (Rīgas iela 22)

Savukārt Pārtikas tehnoloģijas fakultāte (PTF), kas piedāvā apgūt pamatstudiju programmas – “Pārtikas kvalitāte un inovācijas”, “Pārtikas produktu tehnoloģija” un “Ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbība”, dos iespēju skolēniem piedalīties ķīmijas konkursā un pretendēt uz kādu no trīs "budžeta vietām" katrā no programmām. Konkurss norisināsies plkst. 12.00 Jelgavas pils 171. telpā (Lielā iela 2).

Ja vēl neesi pārliecināts par studiju virzienu, mēs varam palīdzēt izvēlēties

Papildus Atvērto durvju dienu aktivitātēm LLU fakultātes piedāvā skolēniem iesaistīties izzinošās darbnīcās un nodarbībās, kas ir īpaši noderīgas tiem jauniešiem, kuri vēl nav pārliecināti par konkrēta studiju virziena izvēli.

Pārtikas tehnoloģijas fakultāte šajā dienā piedāvā skolēnu klasēm (grupās) izzinošas aktivitātes un iespēju pašiem praktiski darboties fakultātes laboratorijās, lai iepazītu pārtikas un viesmīlības studijas. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās līdz 20. martam, rakstot e-pastu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Līdzīgas nodarbības citā laikā skolēnu grupām piedāvā visas LLU fakultātes. Informāciju par tām var atrast LLU portālā https://www.llu.lv/lv/llu-piedava-izzinosas-un-radosas-aktivitates-skoleniem.

Savukārt Vides un būvzinātņu fakultāte aicina 22. martā skolēnus (individuāli) uz pirmo nodarbību “Jauno zemes ierīkotāju un mērnieku skolā”. Pieteikties Jauno zemes ierīkotāju un mērnieku skolas nodarbībām var līdz 22. martam pa e-pastu, norādot īsu aprakstu par sevi: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. To varēs izdarīt arī LLU Atvērto durvju dienu laikā Zemes pārvaldības un ģeodēzijas katedrā, aizpildot pieteikumu. Skolā būs vairākas nodarbību dienas un tās tiks organizētas sestdienās, 30. martā, 6. un 13. aprīlī no plkst. 12.00 - 16.00 Vides un būvzinātņu fakultātē (VBF) un Jelgavas pils parkā.

Tāpat sestdienās no 6. aprīļa Vides un būvzinātņu fakultātē sāksies nodarbības Jauno būvdarbu vadītāju, būvuzraugu un projektētāju skolā. Pieteikšanās skolēniem (individuāli) notiek līdz aprīlim, rakstot e-pastu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Visas aktivitātes skolēniem ir bez maksas.

Sagatavojies studijām, kas palīdzēs būt veiksmīgam nevis rīt, bet pēc pieciem gadiem!

Saglabājoties pašreizējām tendencēm darba tirgū un izglītībā, Ekonomikas ministrija prognozē, ka 2023. gadā, kad studijas absolvēs tie studenti, kuri tās uzsāks 2019. gadā, darba devējiem trūks speciālistu ar augstāko izglītību inženierzinātnēs, ražošanā, būvniecībā, informācijas tehnoloģijās, dabaszinātnēs un lauksaimniecībā. Tie visi ir studiju virzieni, kuros matemātikas zināšanām ir izšķirošā loma un kurus īsteno LLU Jelgavā.

Lai sniegtu atbalstu zināšanu ieguvē eksaktajos mācību priekšmetos, pirmā kursa studentiem rudenī LLU piedāvā papildus konsultācijas pie mācībspēkiem un vidusskolas atkārtojuma kursus. Līdz ar to jaunieši, kuri nav pārliecināti par savām zināšanām matemātikā, ķīmijā un fizikā, universitātē varēs tās pilnveidot un veiksmīgi iekļauties studiju procesā.

LLU – vieta, kur top veiksmīgas karjeras!


 

Restorānu servisa skola ir profesionālās izglītības iestāde, kura piedāvā iegūt PAVĀRA vai KONDITORA profesiju 12 mēnešu laikā, savukārt bārmeņa vai viesmīļa profesiju 8 mēnešu laikā.

Aicinām jauniešus uz atvērto durvju dienām  Restorānu servisa skolā, kas ir informatīvs bezmaksas pasākums un norisināsies 1.martā no 10:00 - 18:00  un 2.martā no 10:00 - 16:00, Valkas ielā 1a, Rīgā.

Jautājumu gadījumā droši sazinieties ar mums!

Ar cieņu,
Restorānu servisa skola
E - pasts: 
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Tālr.: +371 20273333
www.rsskola.lv
Valkas iela 1a, Rīga


 

„Ēno” Namu pārvaldē!

JK Namu pārvalde aicina skolēnus iepazīt namu apsaimiekošanas darbu, piedaloties Ēnu dienā!

SIA Namu pārvalde, lielākais namu apsaimniekotājs Jēkabpilī, piedāvā skolēniem ēnot galveno inženieri, ēku un apsaimniekošanas teritoriju pārziņus un krāsotājus-apmetējus. Ēnu diena ir lieliska iespēja ne tikai ielūkoties Namu pārvaldes ikdienā, bet arī paplašināt redzesloku un gūt izpratni par profesijām, kas interesē skolēnu!

Aicinām plānot savu nākotni jau skolas laikā! Ēnu dienai, kas notiks 13.februārī, var pieteikties līdz 11.februārim portālā enudiena.lv vai zvanot 27875173, vai rakstot This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Priecāsimies Tevi redzēt pie mums! SIA JK Namu pārvalde


 

Šogad, kā jau citus gadus, aicinām vidusskolēnus sekot studentam Latvijas Lauksaimniecības universitātē pasākuma "Vidusskolēns - studenta sekotājs" ietvaros. Tā ir lieliska iespēja vidusskolēnam iepazīties ar studiju procesu, kā arī noskaidrot, kas ir interesējošās nozares pamatā.

 Savu dalību vidusskolēns var pieteikt: https://www.llu.lv/lv/skolens-seko-studentam .

 Ar cieņu,

Zaiga Romanovska
Mārketinga speciāliste

Latvijas Lauksaimniecības universitāte
Komunikācijas un mārketinga centrs
+371 63005718
Lielā iela 2, Jelgava
www.llu.lv

LLU_logo_rgbThis email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it./service.svc/s/GetFileAttachment?id=AAMkADY5NzFkY2E4LTFlMjUtNGM3YS1hN2Y0LTI3OGQ5YTE5ZTk5ZgBGAAAAAABCqfcjmnbdQYS3Gd5kp7osBwAcDLojntbkQomSrdrggtnPAAAAAAEMAAAcDLojntbkQomSrdrggtnPAAMr8isyAAABEgAQACcJ2KJD81lElHX2VN6fNN0%3D&X-OWA-CANARY=AUlC4yWuy0ub2ruk1ShGviAmu-_6gNYYAGJ0gK234zScSXgV9gOhACBflPNHIak_HgKjce1BXaQ.&token=eyJhbGciOiJSUzI1NiIsImtpZCI6IjA2MDBGOUY2NzQ2MjA3MzdFNzM0MDRFMjg3QzQ1QTgxOENCN0NFQjgiLCJ4NXQiOiJCZ0Q1OW5SaUJ6Zm5OQVRpaDhSYWdZeTN6cmciLCJ0eXAiOiJKV1QifQ.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.EVhSr6_DiX6yduE8iMGFKEhE4CnEv3Zmnv_ADQlFldLLQgi3a6kXnicmecDOQSAJZjG_swiC0kWHb4gg9GH59gBjh0tr3R8WDBXP9sxxAqaHX1cI0K4lYgl4bOWiYQ6mKPhlg--JivddAhPyTEdd-ZssFVfBr65TIg5JM5TNO0k3Phg4oiZ4XtZRrJyN57csj-6UiGHKdA4TnMsYBlsxsHIVTKoHvtGSODBsKOX1mUXpnWfVoBsY5BPAJEPetymvB_I4UOJXu9dB13inQILRitNbsvPA45z4QiUwRhoBd3PkVD7yYlHc4uVDgpAY02-UKPcDNPNiPRUswKRE_UsNcw&owa=outlook.office.com&isImagePreview=True" />


 

 Skolēn, izvēlies ēnot Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā! 13. februārī no plkst. 9.30 līdz 14.00 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (Atbrīvošanas alejā 115, Rēzeknē) notiks Ēnu diena.

  Vispārizglītojošo skolu skolēni aicināti šajā dienā apmeklēt Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju (RTA), kur varēs redzēt un iepazīt dažādu profesiju pārstāvju darba specifiku un ikdienas gaitas. Ēnu diena RTA sniedz lielisku iespēju topošajiem studentiem iepazīties ar akadēmijas vidi un studentu dzīvi, ēnojot akadēmijas darbiniekus vai studentus. Ēnu diena ļauj skolēniem aizdomāties par nākotnes profesiju, apjaust tās nozīmīgumu darba tirgū un uzzināt par studiju iespējām konkrētā specialitātē, tāpēc īpaši šajā dienā RTA tiek gaidīti vidusskolēni.

RTA ēnotājiem piedāvā iepazīt šādu profesiju nianses: RTA rektore, Ekonomikas un pārvaldības fakultātes dekāne, Inženieru fakultātes dekāne, Izglītības, valodu un dizaina fakultātes dekāns, RTA Juridiskās prakses un profesionālās pilnveides centra direktors, asociētā profesore tiesību zinātnē, RTA Mūžizglītības centra tālmācības un projektu koordinatore, projekta vadītāja, lektore apģērbu dizaina un tehnoloģiju studiju programmā, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja, RTA multimediju dizaina speciālists, Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste, tulks/informācijas speciāliste, Studējošo padomes vadītājs. Par savu ēnošanas pieredzi stāsta RTA Ekonomikas un pārvaldības fakultātes 1. kursa students Sandis Proms, kurš, būdams Špoģu vidusskolas 12. klases skolēns, pērn februārī Ēnu dienā apmeklēja RTA un ēnoja RTA Studējošo padomes vadītāju Kasparu Ločmeli. „Ēnu dienā devos uz RTA, lai labāk iepazītu sev interesējošas studiju programmas un mazliet ielūkotos studentu dzīvē, jo plānoju doties mācīties tieši uz RTA,” stāsta jaunietis. „Studējošo padomes vadītāju izvēlējos ēnot tāpēc, ka man likās, ka tādā veidā ir iespējams daudz plašāk ieskatīties studentu dzīvē un uzzināt informāciju par studiju procesu. Uzzināju to, ka RTA ir daudz dažādu ārpusstudiju aktivitāšu, piemēram, studentu korporācija, deju kopa „Dziga”, 2 koris „Sonitum”, teātris „ĶerRA”. Kad Ēnu dienā apmeklēju RTA, uzreiz sapratu, ka nevēlos studēt nekur citur, jo man ļoti patika ēnotāju uzņemšana un jautrā kopābūšana visas Ēnu dienas garumā.” „Es ieteiktu jauniešiem piedalīties Ēnu dienā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, jo tādā veidā var uzzināt daudz noderīgas informācijas par akadēmiju un tās piedāvātajām studiju programmām, kā arī ārpusstudiju aktivitātēm,” saka Sandis, kurš, septembrī piedaloties 1.kursu studentiem veltītajos Rozes svētkos, ieguva Bruņinieka titulu. Jaunietis aktīvi darbojas Studējošo padomē, kur ir Sabiedrisko attiecību virziena vadītājas vietnieks, ir Ekonomikas un pārvaldības fakultātes studējošo pašpārvaldes vadītājas vietnieks, RTA senators un studentu korporācijas biedrs, aktīvi iesaistās RTA sabiedriskajā dzīvē, palīdzot organizēt dažādus pasākumus. Arī RTA Ekonomikas un pārvaldības fakultātes 1. kursa students Edijs Stučka, mācoties Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolas 12. klasē, 2018. gada Ēnu dienā apmeklēja RTA, kur ēnoja RTA studiju virziena „Tiesību zinātne” lektori, asociēto profesori Līgu Mazuri. „RTA kā ēnošanas vietu izvēlējos, jo apsvēru, ka varētu studēt tieši te. Ēnot juristu jomas pārstāvi nolēmu tādēļ, ka savu nākotnes karjeru vēlējos saistīt ar jurisprudenci. Uzzināju gan par studiju iespējām akadēmijā, gan arī par nākotnes karjeras iespējām. Dalība RTA Ēnu dienā pamudināja uzsākt studijas tieši te,” stāsta jaunietis. Edijs, kurš sevi aktīvi parādīja jau pirmajā jaunā studiju gada dienā – Rozes svētkos –, piedaloties konkursā un nodemonstrējot savas dejotāja prasmes, skolēniem iesaka izmantot lielisko iespēju un Ēnu dienā apmeklēt tieši RTA, kur varēs noskaidrot visu nepieciešamo informāciju par izvēlēto studiju virzienu, kā arī saprast, vai izvēlētā nākotnes profesija ir īstā.

No 14. janvāra līdz 3. februārim skolēnu reģistrācija dalībai Ēnu dienā ir obligāta portālā www.enudiena.lv, kur pieejami dažādi amati, kurus piedāvā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija. Skolēn, uzdrīksties! Nāc ēnot tieši Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā! Mēs Tevi gaidām!

Tālrunis uzziņām 26656553, e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Inga Kaļva-Miņina, RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste


 

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) piedāvā skolēniem un skolām iespējas iepazīt inženierzinātņu daudzveidību, piedaloties praktiskās nodarbībās, ielūkojoties RTU fakultātēs, laboratorijās, iepazīstoties ar zinātniekiem un studentiem un pārliecinoties, ka eksaktās zinātnes ir aizraujošas.

 RTU Bērnu un jauniešu universitāte (BJU) jau vairākus gadus organizē nodarbības 2.-9.klases skolēniem, kuru mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par zinātni un tehnoloģijām, kā arī atklāt viņiem nākotnes studiju un karjeras iespējas inženierzinātņu jomās.

Vienu sestdienu mēnesī BJU aicina uz divu stundu ilgu nodarbību kādā no fakultātēm, kur tiek iepazīstināti ar fakultātes pārstāvētajām inženierzinātņu jomām. Nodarbības laikā skolēni veic trīs praktiskus uzdevumus un ekskursijā iepazīst fakultāti.

Papildu informācija www.rtu.lv/lv/nac-studet/aktualitates-berniem-un-jauniesiem/bernu-un-jauniesu-universitate [GP2] 

 RTU aicina skolas ciemos, lai klātienē iepazītu RTU fakultātes un laboratorijas.

Papildu informācija www.rtu.lv/vizites-rtu-fakultates-un-laboratorijas

 Nākamnedēļ varēs arī pieteikties uz ēnu dienu RTU.


 

14.01.2019. projekta Nr.8.3.5."Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros 6.klašu skolēniem notika nodarbība “IT pasaule”. Nodarbību laikā skolēni tika iepazīstināti ar tehnoloģiju inženiera profesijas ikdienu, tika izzinātas nepieciešamās zināšanas, prasmes un iemaņas. Skolēni uzzināja par 3D printēšanu, virtuālo realitāti, programmēšanas rīkiem. Jauniešiem tika sniegta iespēja praktiski iejusties tehnoloģiju inženiera lomā. Skolnieki darbojoties grupās izveidoja vienkāršu robotu vadoties pēc instrukcijas.

Atsauksmes:

Мне очень понравилось собирать робота.

В этот день мы складывали робота-машинку. Было очень весело. Потом мы зашли на сайт, подключили машинку и она заездила!!!

Интересно было собирать робота. Узнала про создание программы для робота

Мне очень понравилось строить и программировать робота. Это мой самый лучший день

Было очень интересно. Мы с командой собирали робота, а потом запускали его.

На мероприятии мне понравилосьто, что мы работали в командах, создавали вместе роботов, которым затем мы давали команды, создавая их на компьютере. Так же нам рассказывали о технологиях : 3D реальность, принтер и много других гаджетах, а также о профессиях людей.

3.12.18. mūsu skolā projekta Nr.8.3.5."Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros notika nodarbība “Medījprātība” 10.-12.klašu skjolēniem, kuru vadīja producents, raidījumu vadītājs, aizkadra darbinieks, tekstu satura veidotājs un pat filmētājs Ansis Bogustovs. Ik dienu viņš redzams TV ekrānos un interneta tiešraidēs, vadot aktuālo ziņu raidījumus "Ziņu TOP5" un pārraidi "Globuss". Ļoti emocionālā un interaktīvā veidā viņš stāstīja par nepieciešamību apdomīgi rīkoties internētā, pielietot savu kritisko domāšanu jebkuram faktam. Stāstīja par savu darba ikdienu.

22.11.18.  Projekta Nr.8.3.5."Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros skolā viesojās zinātkāres centra "ZINOO" pārstāvji, kas vadīja interaktīvas nodarbības  8.-9.klases skolēniem, veidojot izpratni par karjeras iespējām zinātnes jomā. 

31.10.18.  projekta Nr.8.3.5.0/16/1/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālā izglītības iestādēs” ietvaros pie mūsu skolas viesojās TEHNOBUSS.

9.-11. klases skolēniem bija iespēja – ērtā un interaktīvā veidā vienkopus iegūt daudzpusīgu informāciju par inženierzinātnēm, īpaši mašīnbūves un metālapstrādes nozarēm un profesiju dažādību.


  


2017.2018.m.g.

PROFESIJU KOKTEILIS

 29. un 30 maijā norisinājās karjeras pasākums “Profesiju kokteilis”, kurā piedalījās skolēni no 1. līdz 11. klasei. Karjeras atbalsta pasākuma mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar dažādām profesijām. Divas dienas skolēni piedalījās dažādās aktivitātēs, ar kuru palīdzību mācījās sastrādāties, darboties komandā viena mērķa sasniegšanai. Skolēni ar lielu azartu iesaistījās uzdevumos. Paldies mūsu skolas 11.klašu skolēniem par pasākuma vadīšanu un sagatavošanu, ka arī sporta skolotājiem un 10.klašu skolēniem par palīdzību.

KĀPĒC, TĀPĒC

1. un 2.klases bērni piedalījās darba pasaules iepazīšanas pasākumā „Kāpēc, tāpēc!?”. Dažādu praktisko darbnīcu laikā skolēniem bija iespēja izzināt dabaszinātņu jomas profesijas, pētīt dabu un veikt eksperimentus, ka arī uztaisīt sev antistresa bumbiņas no kartupeļu cietes.

DOMĀ, PĒTI, PIELĀGO

Sākumskolas bērni organizētās robotikas nodarbības „Domā, pēti, pielāgo!” caur rotaļāšanos un izklaidi draudzīgā atmosfērā apguva mehānikas, konstruēšanas, fizikas un programmēšanas pamatprincipus. Robottehnikas apguve ir paredzēta nākotnes profesiju kārotājiem. Viss, kas pirms dažiem gadiem bija nākotne, patreiz ir realitāte!!! 

 STILISTAM JĀ VAI NĒ

Maijā mūsu skolas 6.-7.klases piedalījās pasākumā „Stilistam jā vai nē!”. Viņiem bija iespēja atklāt stilista profesijas dažādos virzienus, tās aizkulises un noslēpumus, kā arī saistību ar citām profesijām. Skolēni praktiskās nodarbībās ieguva zināšanas kā veidot stilīgu imidžu sev un draugiem.

"Radošā NEdarbnīca. Parastu lietu neparasts pielietojums: iedvesmo sevi panākumiem!"

Кuras manas zināšanas un prasmes var būt noderīgas citiem – uzņēmējiem, valstij, zinātnei jau šodien? Kā es varu pārsteigt citus ar to, kas es esmu? Kā tas izdevies jauniešiem Latvijā? Kādas rakstura īpašības man jāattīsta, lai es kļūtu par Latvijas Stīvu Džobsu vai Īlonu Masku? Par tādiem jautājumiem lika aizdomāties mūsu 8.-9. klases skolēniem personīgās izaugsmes trenere Vita Brakovska, kura 19.martā vadīja nodarbību "Radošā NEdarbnīca. Parastu lietu neparasts pielietojums: iedvesmo sevi panākumiem!" Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

''SKOLA 2018''

 No 23. līdz 25. februārim Ķīpsalā notiks 24. starptautiskā izglītības izstāde ''Skola 2018''.

Laikraksta ''Izglītība un Kultūra'' izdevēji šai izstādei gatavo speciālizlaidumu '' Ceļvedis Izglītībā '', kurā informēs par izglītības iespējām pēc pamatskolas un vidusskolas, par apmaiņas programmu iespējām, par studiju kredītiem, par konsultāciju iespējām interesējošajā izglītības jomā. 

Laikraksta speciālizdevums ''Ceļvedis Izglītībā'' tiks izplatīts izstādes apmeklētājiem Ķīpsalā, kā arī ievietots mājaslapā http://www.izglitiba-kultura.lv,

 

13.-14.02.2018. ĒNU DIENAS

Par Ēnu dienu 2018

Ēnu diena 2018.gadā norisināsies 14.februārī

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) reģistrēta preču zīme.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

 

25.01.2018. AUGSTSKOLU DIENA UN KOLEDŽU DIENA

25.janvārī Jēkabpils Tautas namā projekta Nr.8.3.5.0/16/1/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālā iz

glītības iestādēs” ietvaros notika pasākums 12.klašu skolēniem “Augstskolu diena un koledžu diena”.

Ar savas izglītības iestādes popularizēšanas aktivitātēm Jēkabpilī viesojās 9 augstskolu un koledžu pārstāvji:
Daugavpils Universitāte, Latvijas Universitāte, Valsts policijas koledža, Jēkabpils Agrobiznesa koledža, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Rīgas Tehniskās universitātes Daugavpils filiāle, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Valsts robežsardzes koledža un Latvijas Kultūras akadēmija.


Vislielāko interesi izraisa Valsts policijas koledža, jo, pēc skolēnu atziņām piedāvāto studiju programmu apraksts bija ļoti precīzs un izsmeļošs. Papildus prezentācijas laikā bija iespējā izmēģināt savas šaušanas spējas un kriminālista prasmes.
Valsts robežsardzes koledža arī tika augsti novērtēta. Skolēni atzīmēja, ka pārstāvju prezentācija bija konkrēta, pieminot vairākus piemērus no darba gaitām.
Tomēr pārejas mācību iestādes arī nepalika bez klausītājiem.

Augstskolu un koledžu diena – ir laba iespēja, neizbraucot no pilsētas, iepazīties ar dažādu nozaru mācību iestāžu pārstāvjiem, parunāt ar studentiem un pasniedzējiem un noskaidrot sev svarīgo informāciju.

 

4.12.2017. TEHNOBUSS

4.decembrī  projekta Nr.8.3.5.0/16/1/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālā izglītības iestādēs” ietvaros pie mūsu skolas viesojās TEHNOBUSS.

6.-7.klases skolēniem bija iespēja – ērtā un interaktīvā veidā vienkopus iegūt daudzpusīgu informāciju par inženierzinātnēm, īpaši mašīnbūves un metālapstrādes nozarēm un profesiju dažādību.

Kas ir Tehnobuss?

Tehnobuss ir MASOC  īstenots projekts, kura mērķis ir atraktīvā un uzskatāmā veidā iepazīstināt skolu jaunatni ar modernajām tehnoloģijām, izglītības un karjeras iespējām mašīnbūves un metālapstrādes nozarē un rosināt jauniešu interesi par inženierzinātnēm. Projekta ietvaros tiek attīstīta sadarbība starp izglītības iestādēm, darba devējiem un jauniešiem. Tehnobuss ir mobila ar modernām tehnoloģijām aprīkota demo laboratorija, kas ir izveidota uz 18m gara autobusa bāzes un ir aprīkota ar modernām metālapstrādes, automātikas un citām tehnoloģijām.   https://www.tehnobuss.lv/

Jēkabpils 2.vidusskolas pedagogs karjeras konsultants Natālija Zarkeviča

29.11.2017. “Izskaitļo līderi”

29.novembrī 10.-11.klases skolēni apmeklēja Jēkabpils Agrobiznesa Koledžu, kur tika  organizēts karjeras attīstības atbalsta pasākums „Darba pasaules iepazīšana “Izskaitļo līderi””, kas notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/1/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālā izglītības iestādēs” ietvaros.

Pasākums ietvēra dažādas aktivitātes: darbu grupās, viedokļu apmaiņu pie jauniešu sagatavotajiem plakātiem, diskusijas ar konkrētas nozares profesionāļiem. Bija iespēja iesaistīties diskusijās ar koledžas absolventiem, dažādu profesiju pārstāvjiem un gūt atgriezenisko saikni par darba tirgū pieprasītāko un aktuālāko.

Pasākuma laikā skolēni varēja uzzināt par attīstītākajām nozarēm reģionā, kādas profesijas nepieciešamas un kādas profesijas piedāvā JAK.

 

Dažu skolēnu atziņas:

Koledžā bija ļoti patīkama atmosfēra un cilvēki. Patika ideja, ka tika pasniegta informācija par dažādiem profesijas pārstāvjiem. Mēs gājām aplūkot darbinieku kabinetus un klausījāmies dažādus stāstus par profesijām un amatiem. Vārējam uzzināt daudz informācijas par cilvēku darbu. Noskaidrojām, kas ir nepieciešams, lai darbs būtu rezultatīvs. Patika grupu darbs, jo varējām iepazīties ar jauniem cilvēkiem un sadarboties ar citu skolu skolēniem. Ļoti patika darbnīcas (mākslīgs veikals, kuru veidoja skolēni, astroloģijas stunda, multimēdijas darbnīca).

BET! Sākums bija ļoti nepārdomāts, nevarējām saprast kas jādara un kur jāiet. Nepatika, ka uzdevumiem tika veltīts mazs laika periods, bet kopumā pasākums ievilkās. Pārāk daudz informācijas vienai dienai. Koledžas reklāma bija pārāk uzbāzīga.

 Jēkabpils 2.vidusskolas pedagogs karjeras konsultants Natālija Zarkeviča

Karjeras izglītības atbalsts

 2017./2018. mācību gadā Jēkabpils 2.vidusskola sāka īstenot projektu - Eiropas Savienību fonda darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 8.3.5.  Specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs". 

 Projekta mērķis ir uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs:
• nodrošināt karjeras vadības prasmju apguvi skolās;
• celt izpratni un informētību par tālākās izglītības ceļiem un izvēlēm;
• motivēt profesijas un nodarbinātības izvēlei atbilstoši savām interesēm, spējam, sabiedrības un darba tirgus piedāvājumam un vajadzībām.
Skolēniem tiks dota iespēja saņemt informāciju par izglītības iespējām pēc pamatskolas, vidusskolas absolvēšanas, dažādām profesijām un citām tēmām saistībā ar karjeras attīstību Latvijā un ārpus tās robežām.

Jēkabpils 2.vidusskolas pedagogs karjeras konsultants Natālija Zarkeviča

 

 

 

 

 

 

2017. gada 2. oktobrī  Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jēkabpils pilsētas pašvaldības pamatojoties uz Ministru kabineta 2016. gada 7. jūnija noteikumu Nr. 359 „Darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5.specifiskā atbalsta mērķa „Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanas noteikumi” vienojās par sadarbību un noslēdza sadarbības līgumu par Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanu Jēkabpils pilsētā.

 Projekta specifiskais mērķis: Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs.

 Projekta īstenošanas termiņš: 2016.gada 1. janvāris – 2020. gada 31. decembris.

 Jēkabpils pilsētā  no 2017. gada 2. oktobra  projekta īstenošanā kā izmēģinājumskolas iesaistījušās Jēkabpils Valsts  ģimnāzija,  Jēkabpils 2. vidusskola, Jēkabpils pamatskola, bet kā neiesaistītās izglītības iestādes –  Jēkabpils 3. vidusskola  un  Jēkabpils Vakara vidusskola.

 Vairāk par projektu: http://www.viaa.gov.lv/lat/karjeras_atbalsts/karjeras_atbalsts_2016_2020/jaunumi/ 

 

SKOLAS KONTAKTIContribute!

Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.