Pašpārvalde

Paziņojums

2018-19 jaungada pas

Jaungada pasākumi Jēkabpils 2.vidusskolā

Mēs visi gaidām baltos Ziemassvētkus un Jauno gadu. Darām to vienatnē, ar saviem mīļajiem mājās, kopā ar draugiem, klasesbiedriem un skolotājiem skolā. Tas ir gaidīšanas un brīnumu laiks.

Gatavojoties svētkiem, skolotājas A.Koroļkovas vadībā skolēni izrotāja skolu ar simboliskām eglēm. Katrai eglei tika dota kāda nominācija.

Vismazākajiem- pirmsskolas, sākumskolas skolēniem- svētku egles brīnumā palīdzēja ieskatīties N. Čehovas vadītā radošā kolektīva „Rodņik” dalībnieki. Pie bērniem ciemos ieradās Salatētis un Sniegbaltīte kopā ar pasaku varoņiem: Vasilisu Visgudro, Labo Raganiņu, jautro Buratīno un Balto kaķi. Jau ar pirmajiem priekšnesumiem pasaku varoņi uzbūra bērniem ziemas brīnumaino sajūtu. Bērni ar patiesu prieku minēja mīklas, priecājās. Viesi aizrautīgi dziedāja jautras dziesmas kopā ar bērniem, mācījās dejas, vadīja rotaļas, spēlēja spēles. Bērniem bija iespēja gremdēties Jaungada svētku atmosfērā, piedalīties dažādos konkursos. Skolas ansamblis skolotājas J. Maslobojevas vadībā bija sagatavojis dziesmas par ziemu, kuras veltīja Salatētim un Sniegbaltītei. Pasākuma noslēgumā Salatētis visiem izdalīja Ziemassvētku dāvanas. Bērni ar lielu prieku un aizrautību fotografējās ar Salatēti, Sniegbaltīti un citiem pasaku varoņiem.

Arī 5.-8. klašu skolēni sagaidīja Brīnumu! Skolēnu pašu spēkos bija radīt tādu svētku noskaņu, kas katra sirdij ir vistuvākā, atceroties, ka svētku nozīmība nav izmērāma dāvanu vērtībā un spožumā. Tāpēc 5.-8.klašu skolēni, gaidot šos svētkus, sanāca kopā pasākumā ”Svētki Ziemas saulgriežos”, lai dāvinātu prieku cits citam. Pasākuma galvenās personas bija Diena un Nakts. Katra centās pierādīt, kuras laiks ir Ziemassvētki. Tā bija spraiga cīņa par varu, jo katra gribēja triumfēt. Tikai ar zvaigžņu bērnu palīdzību to varēja noskaidrot. Katras klases skolēni bija sagatavojuši pārdomātu priekšnesumu. Nakts un Dienas varenība tika izdziedāta un izdejota. Pienāca laiks noskaidrot, kura tad ir noteicēja Ziemassvētkos? Nakts un Diena saprata, ka katrai ir liela nozīme šajos svētkos, jo Ziemas saulgriežos gada visgarākajā naktī mēs iededzam gaismu- sveces gaismu, sirds gaismu, un sagaidām rītu- jaunu dienu, jaunu sākumu, kad diena ar katru minūti un stundu paliek arvien garāka.

Savukārt vidusskolas klasēs Jaungada pasākums notika divās daļās. Pirmajā daļā pirmizrādi piedzīvoja L. Movčanes režisētā luga „Mēnessērdzīgās laternas jeb no sākuma bija jāsatiekas Viņam un Viņai” pēc mūsdienu krievu dramaturģes T.Tkačovas lugas motīviem. Šajā aizraujošajā lugā divpadsmito klašu skolēni tēloja dzīvesstāstus par jauniešiem, personības iekšējo disharmoniju, dzīves jēgas meklējumiem, mīlestību un laimi.

Pasākuma otrajā daļā skolēni un skolotāji devās Jaungada ceļojumā ar laineri „Neptūna lepnums” pa piejūras valstīm, kur uzzināja par Jaungada sagaidīšanas tradīcijām un piedalījās jautrās tradicionālās izklaidēs. Pasākumu vadīja vienpadsmito klašu skolēni - kuģa kapteinis Salaveča lomā un bocmanis Sniegbaltītes lomā. Katra klase bija kādas valsts pārstāvji un bija sagatavojuši interesantas aktivitātes, dziesmas, dejas un spēles, kurās piedalījās visi ceļojuma pasažieri.

Skolēni pasākumos bija vienoti un draudzīgi. Paldies visiem, kuri palīdzēja sagatavot svētkus un piedalījās svētku noskaņas radīšanā!

Skolotājas J.Blumentāle,V. Mežaraupe, N. Dogureviča

SKOLAS KONTAKTI

Contribute!

Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.