Company Logo

Pašpārvalde

IZSOLE

Noderīgas saites

Paziņojums

Mēs, jaunieši, varam daudz, ja gribam!

2013./2014. mācību gads

__________________________________________________________

 

Mēs, jaunieši,  varam daudz, ja gribam!   

 

Decembris mūsu skolā vienmēr ir piesātināts ar interesantiem notikumiem! Ļoti daudz skolas tradīciju īstenojās Ziemassvētkos un pirms Jaunā gada. Tā ir skolas parlamenta organizētā akcija „ Sirds siltums, un nekā vairs netrūkst”, kurā piedalījās visas klases, un tika dāvinātas Ziemassvētku dāvanas Jēkabpils pansionāta pensionāriem un bāreņu nama “Līkumi” bērniem.

Vēl tā ir teātra sezona skolā, jo vidusskolēni gatavo Jaunā gada pasākumus 1.-4. klasēm, bet 7.-9. klašu skolēni šogad L. Koņevas vadībā iestudēja pasaku „Аленький цветочек”. Tomēr visgaidītākā bija 12. klases pirmizrāde- teatralizēts uzvedums pēc Tefī stāstiem „Dzīve-dzīvite” krievu valodas un literatūras skolotājas I. Rusiņas vadībā.  Bet tas vēl nav viss! Šogad 10.b un 11.a skolēni pirmo reizi piedalījās teātra olimpiādē. Un tas ir īstais Ziemassvētku brīnums!

Tagad internetā ļoti daudz reklāmas, kurai dažreiz mēs nepievēršam uzmanību. Pati es negaidīti ieraudzīju rakstu par „1.Latvijas skolu teātra olimpiādi”. Radās ideja pamēģināt piedalīties. Savākt dalībniekus komandai nesagādāja grūtības, jo nebija nekādu šaubu, par to, kas tieši piedalīsies. Tā izveidojās komanda no 5 cilvēkiem (Iveta Eihmane, Žans Cvetkovs, Viktorija Lavrenova, Kirills Anosovs, Evita Zarkeviča). Agrāk mēs nestrādājām kopā, tāpēc vēl nezinājām viens otra raksturu un ieradumus.  Pirmais uzdevums bija izveidot videoklipu par tēmu „Emocijas”. Teātris - tās ir spilgtas izjūtas, tāpēc arī videoklipam bija jābūt atbilstošam. Paņēmām kameru un, ilgi nedomājot, sākām filmēt katra komandas dalībnieka emocijas. Te mums palīdzēja oriģinālais skolas noformējums! Beigās darbs sanāca diezgan jautrs. Jāatzīmē, ka mēs negaidījām, ka pēc pāris dienām pēc videoklipa lejupielādes internetā, ienākot klasē, mēs redzēsim, ka bērni skatās to. Lielu PALDIES gribam pateikt visiem, kas balsoja par mums. Tikai pateicoties jums, mēs saņēmām skatītāju simpātiju balvu.

Mūs uzaicināja uz otro posmu, un tad sākās jautri mēģinājumi, tērpu meklēšana, katra personāža pārdomāšana, katras kustības precizēšana un vēl daudz kas bija jāpaveic pa ļoti īsu laika posmu. Neskatoties uz to, ka mājas darbam bija atvēlētas tikai 5 minūtes, mēs centāmies izdomāt visu maksimāli nopietni, jo bija nepieciešams parādīt sevi. Konkursā mums nācās pamēģināt pavisam ko jaunu- improvizāciju. Neviens no mums nekad agrāk nebija spēlējis improvizācijas teātrī., tāpēc mēs ļoti daudz mēģinājām  un sapratām aizvien vairāk, no kādām situācijām jāizvairās, kā ir jāpabeidz dialogs, kā jāpievērš sev skatītāja uzmanība... Man liekas, šis konkurss mums deva iespēju saprast ne tikai dažādas teātra mākslas paņēmienus, bet arī to, kā jāsazinās, kā jāiziet uz skatuves, kā par visu jāaizmirst un jāstrādā, jāstrādā, jāstrādā kopīgā mērķa labad. Šī olimpiāde ir palīdzējusi atklāt kaut ko jaunu katram no mums un izprast sevi.

 Mēs saņēmām lielu atbalstu un palīdzību no skolas puses. Tagad es rakstu ne tikai par materiālajiem līdzekļiem, kas mums tika piešķirti un,  viennozīmīgi , ļoti noderēja, bet arī par morālo atbalstu no katra skolotāja puses. Mēs redzējām patiesu prieku katra skolotāja acīs, kad stāstījām par mūsu sasniegumiem. Tas viss deva spēku strādāt vairāk un labāk. Gribas pateikt sirsnīgu paldies visiem, kas palīdzēja un atbalstīja mūs, jo bez jums mēs netiktu galā. Paldies, paldies, paldies!

Evita Zarkeviča. 11. klases skolniece, skolas parlamenta  priekšsēdētaja

 

30. novembrī notika 1.Latvijas skolu teātra olimpiādes ceturtdaļfināls starp 10.-12. klasēm.  Bija pieteikušās 10 komandas no Rīgas. Bauskas, Dobeles, Rēzeknes un citām pilsētām. Katrai komandai vajadzēja sagatavot savu vizītkarti un pasaku mūsdienu skatījumā. Mūsu komandai trāpījās pasaka „Pelnrušķīte”, kuru zināja visi. Tas, protams, atviegloja darbu. Savu komandu nosaucām „Ožamais spirts”. Un 30. novembrī visas komandas iepazīstināja žūriju un skatītājus ar sevi. Kad pienāca mūsu kārta, olimpiādes vadītājs bija  izbrīnīts, ieraugot nosaukumu „Ožamais spirts”, kuru, vēlāk pieminot, viņam sejā parādījās smaids. Atzīmes bija augstas un mēs bijām gatavi pasakas inscenēšanai. Viss notika tieši pēc plāna, žūrija bija apmierināta, atzīmēja labi pārdomātus tērpus, oriģinālu rekvizītu un humora izjūtu!  Mūs gaidīja vēl viens konkurss- kapteiņu konkurss, kura uzdevums bija improvizācija. Uz skatuves tika aicināti 2 kapteiņi no dažādām komandām, kuriem vajadzēja nospēlēt vietā, kuru izvēlējās skatītāji. Mums trāpījās nakts klubs. Kapteiņi satikās pirmo reizi tikai uz skatuves, un tāpēc sagatavoties ātrāk nevarēja, sākas improvizācija!. Katram tika iedota aploksne ar frāzēm, kuras bija jāizmanto savas uzstāšanās laikā. Humora dzirksti piedeva tas, ka frāzes pārsvarā bija absurdas un pilnīgi nekur nevarēja iederēties. Mūsu kapteinis cītīgi dejoja, iegūstot komandai augstas atzīmes. Ieguvām 78 balles, paliekot otrie un zaudējot līderiem tikai 1 balli.

Īpaši jāatzīmē patīkamā atmosfēra, kā arī draudzīgā attieksme no žūrijas un skatītāju puses. Mēs satikām jaunus cilvēkus, iepazināmies, nofotografējāmies ar Rēzeknes komandu un sadraudzējāmies ar dalībniekiem no Iecavas.

Žans Cvetkovs, 10. klases skolnieks, skolas parlamenta dalībnieks

 

14. decembrī mūsu teātra komanda, kā arī vadītāja Natālija Zarkeviča, piedalījāmies 1. Latvijas skolu teātra olimpiādes pusfinālā… un tikām finālā! Par šo brīnišķīgo ziņu mēs tiešām bijām sajūsmā! Pasākumā mēs veicām 3 uzdevumus, par to veiksmīgiem rezultātiem mēs ieguvām dāvanu karti no „Čilli pica.” . Ceram un ticam, ka spēki nepazudīs, un mēs atvedīsim uzvaru kā savai skolai, tā arī mūsu pilsētai- Jēkabpilij! 21. decembrī notika fināls. Mēs palikām otrie! Mums tā ir gandarījums, uzvara un prieks. Mēs varam daudz, ja gribam!  

 

Kirills Anosovs, 10. klases skolnieks, skolas avīzes redaktors

 

Rakstu sagatvoja Iveta Eihmane,

 11. klases skolniece, skolas parlamenta  priekšsēdētajas vietniece.

 

SKOLAS KONTAKTIContribute!

Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.