Company Logo

Pašpārvalde

IZSOLE

Noderīgas saites

Paziņojums

NODERĪGAS SAITES:

https://lv100.lv/programma/latvijas-skolas-soma/ 

Картинки по запросу skolas soma LOGO

 Iniciatīva “Latvijas skolas soma” ir mācību procesa sastāvdaļa, kas papildina Latvijas skolās notiekošās mācību un audzināšanas aktivitātes.

Svētku noskaņu koncertā

         

          Programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros 22.decembrī 2.a un speciālās izglītības klases skolēni apmeklēja svētku noskaņu koncertu, kurā muzikālajam stāstam par "Ezīti miglā" bija radīts turpinājums – „Ezītis sniegā”.

          Abi draugi - Ezītis ar Lācēnu - tik ilgi skaitīja zvaigznes un dzēra tēju, kamēr sāka snigt pirmās sniega pārslas... Vai tiešām jau klāt ziema? Draugi tik ļoti vēlējās sagaidīt Ziemassvētkus, ka bija gatavi iztikt bez lielā ziemas miega. Teiksmainos piedzīvojumos viņi satika Sniega māti, vāverīti un vilku, arī medniekus, bet miedziņam bija savi plāni... Vai viss piedzīvotais notika tikai sapnī?

          Koncerts izskanēja Ziemassvētku noskaņās, mūziķi spēlēja populārus fragmentus no Mocarta, Bēthovena, Šūberta un citu komponistu daiļrades.

          Skolēnu atsauksmes par koncertu:

Marks: „Man patika, kā dziedāja. Ļoti skaistas balsis.”

Ņika: „Man patīk klaviermūzika, tāpēc koncerts ļoti patika.”

Daniels: „Man patīk dejot. Bija skaistas dejas.”

Katrīna: „Es pirmo reizi klausījos tādu mūziku. Man patika.”

Jegors: „Ezītis un Lācītis bija tik mīļi!”

Marija: „Stāsts bija interesants. Es piedalīšos skatuves runas konkursā, lai gan es vēl neprotu tā lasīt. Bet es centīšos!”

          Paldies par jauko koncertu pirmssvētku laikā!

2.a klases audzinātāja Tatjana Karnauhova


 

Saldumu ražotni iepazīstot

             Piektdien, 22. novembrī, 2.a un 2.b klases skolēni no Jēkabpils 2. vidusskolas kopā ar klases audzinātājām devās uz „Skrīveru saldumu” ražotni. Sākumā skolēniem  izstāstīja par uzņēmumu un par ražotnes vēsturi. Bērniem parādīja filmu par konfekšu ražošanu.

            Skolēni uzzināja, ka SIA „Skrīveru saldumi” ir ģimenes uzņēmums, kurš darbojas vairākās paaudzēs. Uzņēmumam ir savs logotips, uzzināja zīmola logotipa simbolisko nozīmi – tas simbolizē „Skrīveru saldumu” uzņēmēju ģimenes paaudzi. Pašā sākumā uzņēmums atradās pienotavā, bet tagad tas ir liels uzņēmums, kur strādā cilvēki no Skrīveru novada.Skolēni saprata, ka konfekšu ražošanā tiek iesaistīti dažādu profesiju ļaudis. Darbs ir diezgan grūts un atbildīgs. Tā bija neliela lekcija. Skolēni cītīgi sekoja filmiņas sižetam, lai varētu piedalīties viktorīnā unpar pareizām atbildēm saņēma saldu pārsteigumu.

            Pēc tam visiem bērniem bija iespēja degustēt „Skrīveru saldumu” ražotos gardumus -“Gotiņas” šokolādē, šokolādi un īrisus. Tie bija ļoti garšīgi!

            Pēc informatīvās daļas skolēniem bija piedāvāta iespēja pašiem izveidot savas konfektes. Bērniem tika iedots pa gabalam marcipāna un īrisa masas un silikona formiņas. „Jaunie meistari” varēja salikt marcipāna un īrisa masu visdažādākajās silikona formiņās. Bērni ar aizrautību veidoja savas konfektes, kādas nu kuram tīk!Tas nemaz neveicās tik viegli, kā likās.  Pašu radītās konfektes  viņi ielika kastītēs, lai aiznestu mājās un palepotos ģimenē.

            Prieks par to, ka mūsu Latvijā un tik tuvu no mūsu pilsētas (tikai 67 km) ir tik pazīstams uzņēmums, kuru iepazīt palīdzēja projekts ”Latvijas skolas soma”. Paldies programmai "Latvijas skolas soma", kas palīdz skolotājiem un skolēniem uzzināt vairāk, apskatīt vairāk un pašiem aktīvi iesaistīties dažādās nodarbībās.

            Šādas bija skolēnu atsauksmes par piedzīvoto Skrīveros:

„Man bija ļoti interesanti, un, manuprāt, patika arī pārējiem klasesbiedriem.”

„Varējām arī degustēt meistaru radītos gardumus! Ļoti garšīgi!”

„Man patika savām rokām veidot dāvanu sev un saviem mīļajiem - garšīgas konfektes. Tas nebija ļoti viegli, bet interesanti gan.”

„Man patika veidot savas konfektes. Man sanāca ļoti skaists ananass un lācis. Es to uzdāvināju savai mammai!”

„Agrāk man negaršoja marcipāns, bet marcipāns  no „ Skrīveru saldumiem” man iegaršojās.  Un es konfektes veidoju pats. Man iepatikās!”

Informāciju apkopoja 2.a un 2.b klases audzinātājas

Tatjana Karnauhova un Jeļena Džeikuna


 

Latvijas vēstures stunda – filma „Dvēseļu putenis”

            20.novembrī 10.-12.kl. skolēni no Jēkabpils 2.vidusskolas programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros noskatījās jauno latviešuvēsturisko kara drāmu „Dvēseļu putenis”. Filma veidota pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem, kas skatītājus veda 100 gadus senā pagātnē. Filmā atainota latviešu tautas cīņa par neatkarību. Tā ir kā vēstures stunda, kas ved cauri reāliem notikumiem, padarot tos par personīgo pieredzi.

            Skolēnu atsauksmes par filmu „Dvēseļu putenis”:

Anna: „Man ļoti patika šī filma, jo tā ir balstīta uz reāliem notikumiem. Filmā atainots baisais kara laiks. Latvijas mūžs nav bijis viegls. Tikai tautas vienotība palīdzēja nosargāt tās brīvību un neatkarību.”

Valērija: „Pirms dažām dienām noskatījos jauno latviešu filmu „Dvēseļu putenis”. Filmā lieliski atainotas sīkas detaļas, kas man kā skatītājai deva iespēju sajust galvenā varoņa emocijas.”

Oļegs: „Man patika filma „Dvēseļu putenis”, ko mēs, vidusskolēni, novembrī noskatījāmies programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros. Filmai labs sižets, nofilmēts ļoti reālistiski.”

Ksenija: „Noskatījos filmu „Dvēseļu putenis”, kas ir atstājusi spilgtus iespaidus, jo gan sižets, gan tā atspoguļojums neļāva palikt vienaldzīgai. Pēc filmas biju aizkustināta līdz sirds dziļumiem, jo tik reālistiski attēlotie notikumi un galveno tēlu emocijas uz lielā ekrāna radīja emocionālu pārdzīvojumu.”

 

10.a klases skolnieces Karina Isakova un Ksenija Naumova


 

6.c klases skolēni iepazīst Madonas pilsētu un novadu

 26.novembrī Jēkabpils 2.vidusskolas 6.c klases skolēni devās labāk iepazīt Latviju un apmeklēja vairākus objektus. Pirmais apstāšanās punkts - Aiviekstes HES - lielākā elektrostacija Latvijā līdz 1939.gadam, kad uzcēla Ķeguma HES. Skolēni uzzināja Aiviekstes HES vēsturi un aplūkoja konstrukcijas.

Nākamā pieturvieta - Kalsnavas arborētums. Skolēni pārliecinājās, ka šajā visaukstākajā vietā Latvijā audzē dažādus skaistus un interesantus kokus un krūmus, te notiek to aukstumizturības pārbaude mūsu klimatiskajiem apstākļiem. Visu arborētuma ainavu varēja apskatīt no 25 metru augsta skatu torņa.

Pēc šīs pastaigas mūs sagaidīja Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā, kur skolēni piedalījās nodarbībā „Jaunais arheologs”, iegūstot iespēju ne tikai apskatīt muzeja eksponātus, bet arī darboties ar tiem, pētīt un prezentēt. Vēlāk savas pētīšanas prasmes skolēni varēja izmantot, apskatot Cesvaines pili un tās apkārti.

Visvairāk skolēniem patika darboties „Karameļu darbnīcā” Madonā, kur viņi paši veidoja dažādu formu karameles un iesaiņoja tās.

Šī diena skolēniem bija interesanta un izglītojoša, bet praktiskā darbošanās - daudzveidīga. Paldies programmai „Latvijas skolas soma” par iespēju labāk iepazīt Latviju!

 

6.c klases audzinātāja Marina Voitenko


 

Latvijas Dabas muzeja interesantās nodarbības 

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros Jēkabpils 2.vidusskolas 5.a un 5.b klases skolēni apmeklēja Latvijas Dabas muzeju Rīgā, kur bija iespēja iepazīt Latvijas dabas daudzveidību, vēsturi, un gūt izpratni par dabā notiekošajiem procesiem, par zemes izcelšanos un par pirmajām dzīvajām būtnēm uz tās.

5.a klases skolēni nodarbībā “Skelets un kauli” uzzināja par vienu no nozīmīgākajām cilvēka organisma sistēmām – skeletu – un kā par to labāk rūpēties. Nodarbības praktiskajā daļā darbojās ar dažādiem eksponātiem un mulāžām, kā arī nostiprināja iegūtās zināšanas, aizpildot darba lapas.

5.b klases skolēni nodarbībā “Daudzveidīgā pasaules daba” uzzināja, kā kustas planēta Zeme; kāpēc dažās zemeslodes vietās ir ļoti karsts, bet citur savukārt – ļoti auksts; kādi augi un dzīvnieki ir dažādās zemeslodes vietās. Veicot praktiskus uzdevumus uz ekspozīcijas grīdas, kas ir veidota kā pasaules karte, nodarbībā tiek izskaidrotas šķietami sarežģītas tēmas.

Pēc nodarbības bija iespēja izstaigāt muzeju un apskatīt daudzveidīgas ekspozīcijas – par dzīvību jūrā, par pasaules dzīvniekiem, par augiem un sēnēm, par cilvēka evolūciju, par Zemi, Sauli un mums, par ģeoloģiju un iežiem un tādām lietām, kuras daudzi skolēni pirmo reizi redzēja. Bērni ar prieku staigāja pa muzeju un pētīja vēl un vēl. Vispirms apmeklējām zivju ekspozīciju. Ļoti skaista un izzinoša. Tad sekoja dabas ekspozīcija, kur zālē bija skapji ar dažādām atveramām durtiņām, kur skolēns var atvērt un apskatīt, kas aug un dzīvo kāpās, mežā, purvā. Bērni ļoti cītīgi visu pētīja. Tālāk gājām pie kukaiņiem, kur varēja apskatīt miljons dažādu tauriņu un citu kukainīšu; varēja darboties ar gaismiņām un salikt kukaiņu varavīksni. Nākamā ekspozīcijas daļa bija veltīta dzīvniekiem un putniem. |Ilgu laiku pavadījām pētot ģeogrāfiskās kartes, tur varēja sameklēt dzīvnieciņus, nospiest pogu, un tad uz kartes attiecīgais dzīvnieciņš izgaismojās, parādot, kur tas dzīvo. Putnu sadaļā varēja salikt puzli, kas māca, kādas ir un kā veidojas putna spalvas. Visbeidzot, apmeklējām zemestrīču un dinozauru daļu - iespaidīgi un interesanti. Ļoti interesanti un izglītojoši bija tas, ka bērniem tika piedāvātas dažādas spēles un atrakcijas, kas rosināja domāt par dabu un pētīt dzīvniekus, putnus un augus.

 

Pēc muzeja apmeklējuma skolēni dalījās iespaidos:

             Marks Minalto (5.a): „Muzejs ir ļoti interesants un aizraujošs. Es daudz uzzināju par dzīvniekiem un dažādām fosilijām. Skaists interjers un ēka. Visiem iesaku to apmeklēt!”

             Nikola Kuļikova (5.a): „Mēs ar paralēlklasi braucām uz Rīgu, uz Dabas muzeju. Vispirms mūs aizveda uz kabinetu, kur gandrīz viss bija saistīts ar cilvēku. Mums stāstīja par cilvēka skeletu. Es uzzināju jaunu informāciju par cilvēku. Kad mēs izgājām no kabineta, mums bija atļauts apskatīt muzeju. Tajā bija daudz interesantu eksponātu. Man patika Latvijas Dabas muzejā.”

             Valērija Bogatirjova (5.a): „Man ļoti patika šī diena. Muzejā mums stāstīja par cilvēka skeletu. Tad mēs gājām un apskatījām dažādus dzīvniekus, zivis un kukaiņus. Tie izskatījās īsti! Pēc tam mēs devāmies uz “Lido”. Tur viss jau bija noformēts Jaunajam gadam, svētku noskaņojums mani pārņēma mirklī, kad ieradāmies.”

             Artjoms Valainis (5.a): „Man muzejā visvairāk patika aplūkot eksponātus, īpaši – zvērus. Es redzēju daudz jaunu dzīvnieku, kā tie izskatās dzīvē. Bet visvairāk man patika, ka muzejā ieguvu pozitīvas emocijas.”

             Julianna Lapteva (5.a): „Man patika nodarbība muzejā, kur mums stāstīja par cilvēka skeletu. Tur bija arī dzīvnieku skeleti. Muzejā man vēl patika skaisti, spīdīgi akmeņi, kurus reti var atrast dabā. Man ļoti patika, es ar prieku apmeklētu šo muzeju vēlreiz.”

             Karina Kovaļova (5.a): “Mēs bijām Latvijas Dabas muzejā. Mums bija nodarbība, kurā mēs runājām par cilvēka skeletu un kauliem, es uzzināju daudz ko jaunu un interesantu. Muzejā bija kauli, galvaskausi. Tad mēs devāmies tur, kur bija jūras dzīvnieki, gliemežvāki, jūras zvaigznes. Diena bija ļoti interesanta un aizraujoša. Man ļoti patika!”

             Martins Mašinskis (5.a): „Dabas muzeja gide nodarbībā mums stāstīja par cilvēka skeletu. Tas bija diezgan aizraujoši. Muzejā bija ekspozīcija, kur bija ļoti skaisti kristāli. Es tur stāvēju ļoti ilgi, skatoties uz šiem skaistajiem kristāliem. Tādu skaistumu es redzēju pirmo reizi. Mēs vēl redzējām, kā veidojas elektrība. Muzejs bija brīnišķīgs!”

             Jaroslavs Jeršovs (5.b): „Man ļoti patika Latvijas Dabas muzejā. Es uzzināju daudz jauna par dzīvniekiem, kur viņi dzīvo un ar ko barojas. Visiem iesaku apmeklēt šo muzeju.”

             Diāna Kalverša (5b): „Man patika muzejā. Man patika, kā stāstīja gide. Mēs redzējām daudzus dzīvniekus. Man patika pavadītais laiks kopā ar klasi.”

             Julianna Borisika (5.b): „Man patika muzejs, sākumā gide mums stāstīja par Zemi, pēc tam mēs pildījām uzdevumus par kontinentiem un par dzīvniekiem. Kad tas beidzās, mēs devāmies pastaigāties pa muzeju, tur arī bija izbāzeņi, karte ar dzīvnieku izplatību un paneli ar pogām. Kopumā muzejs ir interesants, es visiem iesaku to apmeklēt!”

             Jeļena Zeņina (5.b): „Mēs kopā ar klasesbiedriem braucām uz Dabas muzeju. Muzejā bija daudz dzīvnieku un zivju eksponātu. Likās, ka viņi ir īsti un var atdzīvoties. Ekskursija bija ļoti interesanta un jautra. Gribētu biežāk šādus braucienus.”

 

 

5.a un 5.b klases audzinātājas

Jeļena Graudiņa un Marina Ļitvinova


 

Rēzeknes vēstures un teātra iespaidos

 2019.gada 6.decembrī projekta “Skolas soma” ietvaros mēs, 6.a un 6.b klases 44 skolēni,  apmeklējām  Rēzeknes teātra “Joriks” izrādi “OLE LUKOIJE” un iepazinām Rēzeknes vēsturisko centru un nozīmīgus arhitektūras pieminekļus gidu pavadībā. Rēzeknē un teātrī bijām jau otrreiz, bet šoreiz no gidēm uzzinājām vairāk par pilskalnu un leģendām, pabijām “Gorā” un neparastā celtnē “Zeimuļs”, kur no augšas paveras interesanta ainava.

Izrāde veidota kā sapnis pēc H.K.Andersena pasaku motīviem. Interesanti par to raksta relīzē: ”Neviens nezina tik daudz pasaku, cik zina Ole Lukoije. Viņš gan prot vareni stāstīt! Vakarā, kad bērni samiegojas, ierodas Ole Lukoije. Vienās zeķēs viņš klusītiņām nāk augšup pa kāpnēm, nedzirdami iesoļo istabā un apsēžas uz gultas malas. Katrā padusē viņam lietussargs viens ar košām bildītēm, kuru viņš izpleš pār labiem bērniem, un tad tie visu nakti sapņo visjaukākās pasakas; bet otru, pavisam vienkāršu, viņš izpleš pār nepaklausīgiem bērniem, un tie savukārt guļ visu nakti kā bluķi, un no rīta atklājas, ka viņi itin neko nav sapņojuši.

Miega vīriņš nāk no dāņu tautas pasakām, bet par Ole Lukoije viņu savulaik nosauca pasaku meistars Hanss Kristiāns Andersens. Mūsu izrāde - sapnis aicina jūs kopā ar Oli doties pasakainā ceļojumā un satikt arī citus iemīļotus Andersena pasaku varoņus.”

Skolēni izteica šādas atsauksmes par ekskursiju:

“Patika teātris, baznīcas un piemineklis “Vienoti Latvijai!”,

“Teātra izrādē atpazinu vairākas pasakas,”

“Uzzināju, cik daudz un dažādi pulciņi ir “Zeimuļī”, es labprāt būtu daudzus apmeklējusi,”

“Gide ļoti interesanti stāstīja par pilsētas vēsturi,”

 “Pie pilskalna ir uzstādīta jauna skulptūra- princese Roze; tagad ir interesantāk klausīties leģendu,”

“Atcerēšos faktu, ka Rēzeknes nozīmīgāko pieminekli vairākkārt demontēja,”

 “Teātris bija jautrs, un vēl man patika mani klasesbiedri un skolas biedri, ar ko kopā es braucu.”

 6.a un 6.b skolēni un klases audzinātājas I.Korabovska un S.Avišāne


 

Aizraujošā īsfilmu veidošana

                   Šī gada 29.novembrī pie 4.klašu skolēniem ieradās filmu studijas „Nofilmē savu filmu” pārstāve Marta Bite, lai iemācītu skolēniem filmēt īsfilmu, izmantojot vienkāršas lietas.

          Katra klase izvēlējās sev interesējošas filmas tēmas. Filmu veidošanas process bija saistošs un pamācošs. Visaizraujošākais, pēc skolēnu atsauksmēm, bija skatīties, kas no tā visa sanāca.

          Lūk, 4.klašu skolēnu iespaidi par šo procesu:

          "Filmas veidošanas nodarbība radīja pozitīvas emocijas, iepazinām ne tikai filmas tapšanas procesu, bet arī atklājām klasesbiedru apslēptos talantus. Bija interesanti redzēt, kā viņi izpaudās savā lomā, kā viņi improvizēja, kā uzņēmās „režisora” lomu un kā katrs varēja paust savas idejas."

          ,,Iepriekš zinājām, ka filmēšanā tiek izmantots zaļš fons, taču nezinājām, kādēļ tieši zaļš. Tagad zinām, ka kamera spēj ātri vien atpazīt zaļo krāsu, ļaujot to izgriezt un ievietot jebkādu citu fonu. Likās, ka ir obligāti nepieciešama profesionāla kamera, taču mūs filmēja ar kvalitatīvu Apple produkcijas planšetdatoru.”

          Apvienojot mūsdienu tehnoloģijas, fantāziju un stāsta veidošanas brīnumu, skolēniem tika atklāta neliela daļa no kino pasaules. Filmu veidošana tika parādīta kā aizraujošs un izklaidējošs process. Un, protams, katra klase saņēma savas nofilmētas filmas.

 

4.klašu skolēni un klases audzinātājas Jeļena Blumentāle un Žanna Molčanova


 

Brīnumainā mākslas pasaule

          Novembrī Jēkabpils 2. vidusskolas 1.a un 1.b klases skolēni apmeklēja Jēkabpils mākslas galeriju “MANS'S”. Galerijas apmeklējuma mērķis bija iepazīt mākslinieka profesiju, uzzināt par slaveniem Jēkabpils māksliniekiem, kādās tehnikās tie strādājuši.

          Izstāžu zāles telpas ir izvietotas ēkas divos stāvos. Bērni uzzināja par slaveniem Jēkabpils māksliniekiem, aplūkoja dažādās tehnikās veidotas gleznas. Ļoti interesanti bija klausīties gida stāstījumu. Viņš stāstīja par gleznām: kurš mākslinieks tās gleznoja, mākslas darba vēsturi un kurā gadā gleznas tapa.

          Galerijā bija arī daudz skaistu keramikas skulptūru un trauku.

          Liels paldies par patiesi interesanto informāciju galerijas “MANS'S” vadītājam un kolektīvam.

 

Skolēnu atsauksmes:

Z. Parfjonova: “ Mākslas galerijā “MANS'S” man ļoti patika gan gleznas, gan gids, kurš stāstīja par gleznām.”

O. Kazakeviča: “Fantastiska galerija ar izcilu mākslas darbu kolekciju. Interesants mūsdienu mākslas muzejs.”

V. Gasparovičs: “Vislabākās gleznas, manuprāt, bija “Pasakainais mežs” un “Cilvēks ar melno suni”. Patiesībā visas gleznas bija ļoti skaistas.”

A. Bernāns: “Man patika glezna, kur bija attēlota skeleta galva. Tas bija pašportrets!”

Jēkabpils 2. vidusskolas 1.a un 1.b klases skolēni un

klases audzinātājas G. Auzāne, S. Jekaraševa


 

 

 

Latvijas dabas un medicīnas izpēte

            Rudens ir kā sētnieks, kas ar savām vēju slotām noslauka pēdējos vasaras krāšņumus, bet novembris ir mēnesis, kad ar katru mirkli dienas kļūst drūmākas. Rudens pazīmes mēs varam ieraudzīt debesīs, kas atspoguļojas pelēkajās peļķēs.

            Mēs, 8.a un 8.b klases skolēni, 13. novembrī projekta ”Skolas soma” ietvaros devāmies uz Rīgu, lai apmeklētu Latvijas Dabas muzeju un Medicīnas muzeju. Brauciena mērķis bija uzzināt par medicīnas attīstību no senajiem laikiem līdz mūsdienām, izprast vēstures un medicīnas ciešo saistību, kā arī apzināties, ka Latvijas daba ir kā nacionāla bagātība un daļa no pasaules dabas daudzveidības. Vai cilvēces vēsturē ir laiks, kad nepastāvēja ārsta kabinets? Uz šo jautājumu atbildi atradām Medicīnas muzejā. Lekcijas laikā iepazinām ārstēšanas metodes, apskatījām ārstu kabinetus dažādos gadsimtos. Tālāk mūs ceļš veda uz Latvijas Dabas muzeju. Mums ļoti paveicās, jo bija interesantas lekcijas. 8. b klase klausījās lekciju par biežāk pārvadātajām nelegāli iegūtām lietām: austrumu medicīnas preparātiem, kosmētikas līdzekļiem, krokodilādas un čūskādas izstrādājumiem, kažokādām, čūskām alkoholisko dzērienu pudelēs, koraļļiem, gliemežvākiem, medību trofejām. 8.a klase pētīja cilvēka skeletu, saskaitīja kaulus, iegūtās zināšanas pārbaudīja, aizpildot darba lapas praktiski. Mums paveicās, jo šajā muzejā lekcijas lasīja ļoti zinoši gidi. Laiks tik ātri paskrēja, ka sapratām, ka visu līdz galam tā arī nepaspējām uzzināt. Būs iemesls atgriezties vēlreiz! Mājupceļā bija jūtams nogurums, jo diena bija iespaidiem bagāta. Ja kāds nav bijis šajos muzejos, tad iesakām!

Skolēnu atsauksmes:

Daniella: “Šī diena bija izzinoša. Sapratu, ka vēl tik daudz ko nezinu. Patika tas, ka Dabas muzejā apskatījām tik daudz eksponātu. Atraktīva gide radīja interesi uzmanīgi klausīties lekciju.”

Daniels: “Ieguvu noderīgu informāciju! Par ārstu laikam nekļūšu, bet par veselīgu dzīvesveidu domāšu!”

Vlads: ”Paldies par iespēju! Man patika viss! Visvairāk pārsteidza Latvijas dzīvnieku izbāzeņi to dabiskajā lielumā.“

Daņila: ”Esmu sajūsmā! Nenožēloju, ka braucu. Labi un lietderīgi pavadīts laiks kopā ar klasesbiedriem!”

Iespaidos dalījās 8.a un 8.b klase


 

Rudens – muzeju apmeklējumu laiks

             Rudens ir lietains gadalaiks. Bet mums, Jēkabpils 2.vidusskolas 9.a un 9.c klases skolēniem, paveicās: 8. novembrī devāmies uz Rīgu, un laika apstākļi tajā dienā izrādījās silti un pat nedaudz saulaini. Ņēmām līdzi labu garastāvokli un devāmies apgūt interesantas un svarīgas lietas Rīgas muzejos.

            Dzelzceļš – civilizācijas vēstnesis, dzīvības artērijas, piedzīvojumu meklētāju draugs ar savu nepārvērtējamo nozīmi, ar savu īpatno smaržu un varenību, zināmu noslēpumainību. Iepazīt šo pasauli mums palīdzēja 1990. gadā izveidotais Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs. Īpašu šarmu piešķīra tas, ka še jūtams un dzirdams mūsdienu dzelzceļa pulss – tepat netālu garām iet dzelzceļa līnija. Pirmajā muzeja ekspozīcijas daļā „Ritekļu vēsture Latvijā 1858.–1940. gads”, kas skatāma Baltajā zālē, mēs iepazināmies ar tvaika lokomotīves pirmajiem soļiem Anglijā 19. gs. sākumā, animācijā izpētījām tvaika lokomotīves uzbūvi un darbības principus. Pēc tam ekspozīcija pārceļas uz Latviju, kur 1858. gadā sāka būvēt pirmos dzelzceļus.

            Otrā ekspozīcijas sadaļa veltīta Latvijas valsts dzelzceļu (1919–1940) lokomotīvju parkam. Tomēr pa īstam sajust dzelzceļa elpu iespējams ritošā sastāva brīvdabas ekspozīcijā. Uz četriem sliežu ceļiem līdzās stāv dažāda laika lokomotīves, vagoni, sliežu ceļu apkopes tehnika. Semafora spārni šķeļ gaisu un perona galā pirms Torņakalna preču stacijas mirdz luksoforu gaismas. Tiem, kuri vēlas, ir iespēja nesteidzīgi baudīt stacijas atmosfēru, uz mirkli apsēžoties uz soliņa, vai gida pavadībā apskatīt dīzeļlokomotīves kabīni un mašīntelpu, iekāpt kontaktakumulatoru un tvaika lokomotīvēs, kā arī aplūkot 30. gadu salonvagonu. Un tieši tas mirklis, kad veras lokomotīves durvis un tu sper kāju šajā līdz šim slēgtajā valstībā, rodas sajūta, ka dzelzs rumaka sirds noslēpums ir saprasts.

            Pēc tam mēs devāmies uz Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju, kurā lieliskais gids Valdis mūs iepazīstināja ar muzeja ekspozīciju. Der atzīmēt, ka šis ir viens no trim lielākajiem medicīnas vēstures muzejiem pasaulē. Ekspozīcijas apskate sākās ar eksponātiem un diagrammām, kas atspoguļo medicīnas attīstības pirmsākumus. Traumu ārstēšana, brūču pārsiešana, tautas dziedniecības paņēmieni - tas viss bija zināms jau tālajā senatnē. Neatņemama sastāvdaļa tajā laikā bija maģiskā medicīna – amuleti, talismani un burvestības -, kuru pārstāvēja burves, šamaņi un zinātnieki. Mēs redzējām rekonstruēto viduslaiku klostera hospitāli un aptieku, apmeklējām pēc profesora Paula Stradiņa ieceres izveidoto viduslaiku pilsētu, kā arī iepazināmies ar tā laika izplatītākajām slimībām un to ārstēšanas metodēm.

            Jauno laiku ekspozīcija sniedza ieskatu straujajā medicīnas progresā. Tas bija sasniegumu un atklājumu laiks. Tika atklāti rentgena stari un iespējas tos izmantot medicīnā, notika pirmās operācijas ētera narkozē, tika atklāts tuberkulozes ierosinātājs un vakcīna pret bakām. Ekspozīcijas apskate noslēdzās ar Latvijas medicīnas sasniegumiem.

            Mēs laiku pavadījām interesanti, uzzinot un redzot daudz noderīga un izzinoša. Brauciet un izziniet pasauli ap jums!

9.a klases skolnieces Nikola Baklanova, Anna Bobrova


 

 3. klašu skolēni Dabas muzejā

            01.11.2019. Jēkabpils 2.vidusskolas 3.klašu skolēni un SI klases skolēni devās iepazīt Latvijas Dabas muzeju Rīgā. Šī lieliskā iespēja mums tika sniegta valsts programmā “Latvijas skolas soma”.

            Mācību mērķis: Iepazīt un mācīties iemīlēt savas dzimtenes – Latvijas – dabu, lai vēlāk prastu rūpēties par tās daudzveidības saglabāšanu un tīru vidi šai un nākamajām paaudzēm.

            Latvijas Dabas muzejā skolēni aplūkoja ekspozīcijas: Dinamiskā ģeoloģija un ieži, Zemes un biosfēras evolūcija, Mineraloģija, Latvijas ģeoloģija, Latvijas putni, Latvijas zīdītāji, Pasaules dzīvnieki, Entomoloģija (kukaiņu pasaule), Dzīvība jūrās no ziemeļiem līdz dienvidiem, Latvijas augi un sēnes, Cilvēks un vide, Cilvēka evolūcija.

Pēc ekspozīcijas apmeklējama notika nodarbība: “Āpsis un viņa kaimiņi”. Veicot praktiskus uzdevumus, nodarbībā bērni uzzināja, kādas pārmaiņas notiek Latvijas mežā dažādos gadalaikos, varēja „paciemoties pie āpša” un noskaidrot, kā viņam un viņa kaimiņiem klājas visa gada garumā.

Skolēnu atsauksmes:

Maksims, 3.b klase: „Šī piektdiena bija īpaša. Īpaša ar to, ka mēs ar klasi braucām uz Rīgu - uz Dabas muzeju un kinoteātri. Latvijas Dabas muzejā mēs staigājām un apskatījām dažādus dzīvniekus un kukaiņus. Muzejā bija ļoti interesanti. Pēc tam mēs braucām uz kino. Multfilma bija interesanta. Šī diena bija lieliska. Gribētu atkārtot.”

Kirils, 3.b klase: „Mūsu klase kopā ar 3.a klasi braucām uz Rīgu. No Jēkabpils līdz Rīgaijābrauc divas stundas. Brauciena laikā mēs spēlējām spēles telefonā un planšetēs. Kad mēs aizbraucām uz Rīgu, mēs gājām uz Latvijas Dabas muzeju. Tur bija daudz iežu un dzīvnieku eksponātu. Tur bija dinamiskā ģeoloģija, Latvijas putni, zīdītāji, pasaules dzīvnieki, kukaiņi. Bija ļoti interesanti. Man visvairāk patika cilvēka vide un cilvēka evolūcija. Pēc muzeja mēs braucām uz kinoteātri un skatījāmies animācijas filmu bērniem.”

Alina, 3.b klase: „Latvijas Dabas muzejā es uzzināju daudz interesantu lietu. Mēs skatījāmies arī animācijas filmu. Man tā iemācīja mīlēt dzimteni, ģimeni un draugus.”

Aleksandra, 3.a klase: „Mēs ar klasi braucām uz Dabas muzeju. Mums stāstīja par āpsi. Mēs gājām pie dzīvniekiem, jūras iemītniekiem un bijām kino. Man ļoti patika šī diena Rīgā!”

Polina, 3.a klase: „Mēs bijām Dabas muzejā. Tur bija ļoti skaisti un interesanti. Muzejā man patika visi stendi par dzīvniekiem.”

Dins, 3.a klase: „Man patika Dabas muzejs. Tur interesanti stāstīja par āpsi. Un vēl man patika filma par draudzību.”

Vladlens, 3.a klase: „Mēs braucām uz muzeju un kino. Muzejā mums stāstīja par āpsi, mēs skatījāmies skeletu. Kino mēs skatījāmies animācijas filmu.”

3.a un 3.b klases skolēni un audzinātājas O.Demčenko un J.Jaskova


 


Mākslas darbi iedvesmo!

            11.oktobrī Jēkabpils 2.vidusskolas 1.c klases skolēni ar klases audzinātāju Tatjanu Novikovu devās uz mākslas galeriju “Mans’s”, lai iepazītu mākslas darbu ekspozīciju, sekmējot skolēnu emocionālo un intelektuālo attīstību.

            Mākslas galerijā skolēni aplūkoja latviešu mūsdienu gleznotāju darbus, bija patīkami pārsteigti par keramiku, rotaslietām, kā arī suvenīriem. Pēc galerijas ekspozīcijas apskates skolēni guva iedvesmu radoši izpausties gleznojot, bija sirsnīgi un aizrautīgi sarunu biedri, jo mākslas galerijā gūto emociju bija daudz. Šāds pasākums brīvā atmosfērā ir lieliska alternatīva mācību stundai.

Atsauksmes:

„Mākslas galerijā “Mans’s” es guvu daudz jaunu iespaidu, apskatīju latviešu gleznotāju gleznas. Iespaidīgākais bija kāds mākslas darbs, kurā gleznotājs, manuprāt, apvienoja bailes, nāvi un izbrīnu. Katrā gleznā gleznotājs prot sarunāties ar krāsām.” (Milana)

            „Liels paldies programmai “Latvijas skolas soma” par iespēju apmeklēt galeriju “Mans’s”! Man bija ļoti interesanti iepazīt Jēkabpilī esošo galeriju, apskatīt gleznas, mākslas darbus un galerijā esošos priekšmetus. Es vēlos kopā ar ģimeni vēlreiz aiziet uz galeriju.” (Adelina)

 

1.c klases audzinātāja Tatjana Novikova


 

Rīgas muzeju aizraujošo nodarbību varā

10.10.2019. Jēkabpils 2.vidusskolas 9.b un 11. a klases skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Rīgu.

Mācību mērķis: Papildināt skolēnu zināšanas Latvijas vēsturē, sekmēt skolēnu integrāciju Latvijas sabiedrībā, nacionālās un valstiskās identitātes un  patriotisma nostiprināšanos.

Rīgā skolēni apmeklēja Žaņa Lipkes memoriālu. Gida stāstījums bija tik emocionāls, ka skolēni varēja sajust Eiropas tautu traģisko likteni un izjust lepnumu par to, ka mūsu valstī ir tik drosmīgi cilvēki, kuri gatavi riskēt ar savu dzīvību citu cilvēku labā. Šāda veida programmas veicina tolerances veidošanos attiecībā pret dažādu tautību pārstāvjiem, māca cienīt visus cilvēkus.

Ļoti interesanta bija ar Ķīpsalas arhitektūru saistītā praktiskā nodarbība. Skolēniem bija jāatbild uz jautājumiem. Varējām apskatīt namus, kuri atvesti no Jēkabpils un kuri ir būvēti no koksnes, kura atvesta no Jēkabpils. Šādā veidā var iegūt jaunas zināšanas par dzimtā novada vēsturi.

LKA Rīgas kino muzejā notika praktiska nodarbība animācijas darbnīcā bērniem. Skolēniem kā atklājums bija fakts, ka Latvijā ir 20.gadsimta režisori un filmas, ar kurām vērts lepoties. Praktiskā nodarbība sniedza iespēju pašiem izveidot nelielu filmu. Izglītojoša bija nodarbība Dzelzceļa muzejā. Skolēniem tika izsniegtas darba lapas. Nodarbības laikā bija jāizpēta muzeja eksponāti un jāatbild uz dotajiem jautājumiem. Rezultāti bija jāpublicē sociālā tīkla vietnē Facebook. Izpētes darbs tika saistīts ar mūsdienu tehnoloģiju izmantošanu. Tika piedāvāta arī iespēja pabūt senajos vilcienu vagonos un pasēdēt pie mašīnista pults.

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā skolēniem tika piedāvāta praktiskā nodarbība „Mode Latvijā un Eiropā 17.- 20.gs.”. Uzzinājām daudz jauna par to, kā tērpās vīrieši, sievietes un bērni. Izbrīnīja 32. izmēra sieviešu kurpītes. Skolēni uzzināja, ka cilvēki 17.gadsimtā bija mazāki augumā nekā mēs, tādēļ apavu izmērs tiem arī bija mazāks. Aizraujoši bija pielaikot cepures un paturēt rokās 19.gadsimta džentelmeņa spieķi.

            Paldies programmas “Latvijas skolas soma” organizatoriem! Tieši muzeju apmeklējums un īpaši iespēja darboties praktiskajās nodarbībās, kuras tiek organizētas jauniešiem, sniedz praktiskās iemaņas, māca sadarboties, meklēt nestandarta risinājumus, gatavo skolēnus reālajai dzīvei, nostiprina draudzīgas attiecības, kas atbilst kompetenču pieejai izglītībā.

            Skolēnu atsauksmes:

v  Īpaši patika praktiskā nodarbība Dzelzceļa muzejā. Tieši tāpēc, ka mēs visu informāciju meklējām un atradām paši. Aizraujoši bija pasēdēt vagoniņā. Mūsdienās vilcieni ir pavisam citādāki.

v  Ļoti patīkami bija klausīties gidus, viņu skaisto, pareizo valodu.

v  Nekad nebiju apmeklējis 4 muzejus vienā dienā. Patika tas, ka nebija tikai lekcijas, bet arī praktiskās nodarbības, piemēram, savas mini filmiņas veidošana Kino muzejā. Uzzināju daudz jauna par modi. Negribētu nēsāt parūkas un zeķes kā 17.gadsimta vīrieši. Mūsu mode ir ērtāka. Mūsu apģērbā ir vienkāršāk. Ceru, ka turpmāk būs vairāk tādu izzinošu braucienu.

v  Man ļoti patika nodarbības muzejos. Uzzinājām diezgan daudz jauna, nostiprinājām to, ko zinājām iepriekš. Ļoti patika tas, ka mēs kaut ko darījām paši. Interesanti bija uzzināt Ķīpsalas vēsturi, par Žani Lipki, par modi senatnē (Latvijā), par to, kā tiek uzņemts kino, kā arī par Latvijas dzelzceļiem. Iespaidu ļoti daudz! Šī bija vispiesātinātākā ekskursija no visām, kurās es kādreiz esmu bijusi.

v  Aizkustināja stāsts par Žani Lipki. Gids stāstīja ļoti emocionāli. Uz mirkli pat likās, ka atrodos bunkurā un slēpjos no nacistiem. Mums jālepojas ar tādiem cilvēkiem kā Žanis Lipke.

 

9.b un 11.a klases audzinātājas Natālija Zarkeviča, Žanna Vinogradova


1.klašu skolēni iepazīst stīgu instrumentus

            30. septembrī Jēkabpils 2.vidusskolā notika koncertlekcija ''Shape of music'' programmas ''Latvijas skolas soma'' ietvaros. Ciemos bija atbraukušas trīs burvīgas mākslinieces - Lelde Zaržecka, Inese Fedorovska un Arta Abaroniņa, kuras iepazīstināja bērnus ar stīgu instrumentiem: vijoli, altu, čellu un kontrabasu, atskaņojot pasaulslavenu autoru skaņdarbus.
Koncertlekcijā piedalījās 1.a, 1b, 1.c klases skolēni un audzinātājas G. Auzāne. T. Novikova, S. Jekaraševa.

            Pasākuma mērķis bija sekmēt skolēnu emocionālo un intelektuālo attīstību, veidojot priekšnoteikumus, lai katrs spētu kļūt par aktīvu mūzikas klausītāju.

            Skolēniem pasākums ļoti patika. Visi uzmanīgi un ar interesi klausījās un skatījās. Mākslinieces deva iespēju izmēģināt instrumentu spēli arī bērniem.
Laiks aizritēja ļoti ātri un bērni ieguva labu pieredzi, par ko izsaka pateicību valsts programmai “Latvijas skolas soma”.

 

1.a klases audzinātāja Guna Auzāne


 

 

2018./2019.mācību gads

Projekta “Skolas soma” ietvaros 23.septembrī, arī mēs, četrdesmit seši trešo klašu skolēni izmantojām iespēju apmeklēt “Rīgas kino muzeju”. Mūs sagaidīja ļoti atsaucīgs kinostudijas darbinieks Juris Freidenbergs, kurš mūs aicināja uz kinozāli. Sākumā viņš pastāstīja par kino muzeja tapšanas vēsturi, uzsverot, ka muzejs darbojas no 1988.gada. Muzejā nav pastāvīgas ekspozīcijas, tāpēc tiek veidotas tematiskas izstādes. Muzeja fondā glabājas 32 tūkstoši eksemplāri, kas saistīti ar kino. Mums tika demonstrēti 19.gadsimta mēmo kinofilmu fragmenti: “Vilciena pienākšana” un “Lidojums uz Mēnesi”. Turpinājumā bērni dalījās 2 grupās, viena no tām skatījās latviešu animācijas filmas, bet otra devās iepazīt ekspozīciju “Aizekrānija”. Skolēni paši radīja savu animācijas filmiņu, izmantojot praksinoskopu. Bērni bija sajūsmā. Paldies projektam “Skolas soma” par doto iespēju iepazīt aizraujošo kino pasauli!

 3.klases audzinātāja Žanna Molčanova 


 2018.gada 18. oktobrī Jēkabpils 2.vidusskolas 5.а un 5.b klases 45 skolēni devās mācību ekskursijā uz Preiļiem, lai apskatītu Leļļu muzeju, un Aglonu, kur piedalījās muzejpedagoģijas nodarbībā Maizes muzejā. Mācību ekskursijas atbilda šādām “Latvijas skolas soma” saturiskajām jomām:

1. Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības.

2. Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes.

3. Latvijas daba un kultūrainava.

Pirms ekskursijas noskaidrojām skolēnu ieinteresētību par piedāvātajiem muzejiem, apskatījām muzeju mājas lapas. Latviešu valodas stundā pirms kāda laika izlasījām baltkrievu tautas pasaku “Vieglā maize”, kas izrādījās ļoti noderīga muzejpedagoģijas nodarbībā, un šīs zināšanas paaugstināja skolēnu pašapziņu un radīja vēl lielāku interesi par ražošanas procesu.

Mācību ekskursija attīstīja gan skolēnu sociālās prasmes un uzvedības normu ievērošanas nepieciešamību, gan latviešu valodas runas un klausīšanās iemaņas, gan praktiska satura uzdevumu risināšanas iemaņas, gan veicināja skolēnu vispusīgu attīstību. Skolēni izteica labas atsauksmes saviem vecākiem un vienaudžiem par muzeju ekspozīcijām un nodarbībām, ieteica citiem apmeklēt šos muzejus.

Ieskats skolēnu atsauksmēs:

* Mums ļoti patika šī ekskursija. Bija saulains laiks. Jau no paša rīta visiem bija labs garastāvoklis un priecīgs prāts.

* Leļļu muzejā bija tik interesanti! Mēs bijām izbrīnīti, ka lelles izskatījās kā dzīvas.

* Demonstrētā filma par lellēm un to tapšanu bija ļoti interesanta.

* Muzeja darbinieki palīdzēja mums, meitenēm, pārģērbties senlaicīgos tērpos, bet zēni uzvilka musketieru drēbes.

* Es labi iejutos musketiera lomā un tērpā.

* Es pārģērbos par rudens karalieni un sapratu, ka man ļoti piestāv ruda krāsa.

* Kad es pārģērbos, es pati jutos kā īsta lelle.

* Muzeja lelles bija vienkārši brīnišķīgas!

* Mani pārsteidza tas, ka lelli var izgatavot viens cilvēks 5-10 dienu laikā. Gandrīz neticami!

* Maizes muzejā mēs uzzinājām, no kādiem graudiem cep maizi. Mēs pat pagaršojām šos graudus.

* Izrādās, ka izaudzēt un izcept maizi – tas ir grūts darbs.

* Muzejā mūs uzcienāja ar pašas saimnieces cepto maizi un gatavoto tēju.

* Es uzzināju daudz jauna par maizes cepšanu.

* Muzeja veikalā es nopirku arī maizīti uz mājām. Tā bija ļoti garšīga!

5.b klases audzinātāja Silvija Avišāne


9.a un 9.b klases skolēni 30. novembrī projekta “Skolas soma ”ietvaros apmeklēja Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja ekspozīciju “Padomju laiki” un Latvijas Dabas muzeju Rīgā.

Projekta “Skolas soma ”ietvaros mēs, 37 devīto klašu skolēni apmeklējām Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja ekspozīciju "Padomju gadi" - plašāko 20. gadsimta 50.-80. gadu kultūrvēsturiskajam mantojumam veltīto ekspozīciju Baltijā - trīs stāvos, 1060 m2 platībā. Ekspozīcijas mērķis - parādīt padomju cilvēka dzīvi tās daudzpusībā: visu dzīves pušu ideoloģizāciju, sadzīvi, darbu un atpūtu, izglītību un kultūru.

Latvijas Dabas muzejā apskatījām ekspozīciju “Latvijas putni un dzīvnieki”.

Skolēnu atsauksmes:

Abos muzejos bija ļoti interesanti, it īpaši patika ekspozīcija “Padomju laiki”, jo ekskursijas vadītāja ļoti aizraujoši stāstīja par divdesmitā gadsimta laiku. (I.Skrimble)

Man ļoti patika mūsu ekskursija. Mēs uzzinājām, ka 2016. gadā Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejs uzsāka projektu: pastāvīgās ekspozīcijas “Padomju gadi” izveidošanu trīs stāvos. 2017. gadā tika pabeigta 1. kārtas realizācija, kas ir ieguvusi plašu sabiedrības atzinību. Otrās kārtas izveide tika noslēgta 2018. gada novembrī, līdz ar to pilnībā pabeidzot ekspozīciju. Mēs iepazināmies ar to laiku kultūras un sociālo dzīvi. Latvijas Dabas muzejā mēs iepazināmies ar Latvijas dzīvniekiem un putniem. Ļoti sīki mums pastāstīja par cilvēka organismu, mēs varējām apskatīt arī cilvēka iekšējos orgānus. Mēs apmeklējām arī “Lido” (K.Isakova)

Man ekskursija ļoti patika, īpaši ekspozīcija “Padomju laiki”. Bija interesanti uzzināt, kā dzīvoja mūsu vecāki, vecvecāki. Muzejā apskatījām arī padomju laika automašīnas. Tas bija aizraujoši! Latvijas Dabas muzejā mēs apskatījām putnu un dzīvnieku izbāzeņus. Aizraujošs bija gides stāstījums par Latvijas dzīvnieku pasauli un cilvēka uzbūvi. (P.Burdeļnaja)

9.a un 9.b klašu audzinātājas J.Ivanova, I.Rusiņa


Interešu izglītības centra „Lielvārdi” un ’’Zelmas maiznīcas’’ apmeklējums Lielvārdē

Visi mīl ceļot. Šoruden, 6.novembrī četrdesmit 4.a un 4.b klases skolēni devās uz Lielvārdi. Pa ceļam mēs labprāt aplūkojām rudens ainavas, bijām pārsteigti par mūsu Pļaviņu HES.

Projekta Nr.8.3.5."Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros Lielvārdē mēs apmeklējām Izziņas un eksperimentu centru. Centrs "Lielvārdi" piedāvā interaktīvas izglītojošas nodarbības skolēniem par dažādām tēmām. Mēs piedalījāmies eksperimentos ar Elektrību un iepazināmies ar 3D modelēšanas un 3D printēšanas pamatiem.

Nodarbību vadītāju pavadībā skolēni sākumā apguva teorētiskās zināšanas un pēc tam tās nostiprināja praksē ar dažādiem eksperimentiem.

Šajā nodarbībās uzzinājām par to, kas ir elektrība un kur tā rodas. Iemācījāmies saslēgt dažādus slēgumus un uzzinājām, kādi drošības noteikumi jāievēro darbojoties ar elektroierīcēm!

Noskaidrojām, kas ir 3D datormodelēšana un kur to šodien pielieto. Skolēni paši iemēģināja roku telpiskajā modelēšanā, lai saprastu, ka izmantojot modernākās tehnoloģijas, šis process nav nemaz tik sarežģīts un, galvenais, tas ir aizraujoši! Bērni paši iemēģināja – savu skolas modeli.

Centrs "Lielvārdi" piedāvā vērtīgas nodarbības, kas var palīdzēt jauniešiem izvēlēties savu nākotnes profesiju un karjeru. Eiropas Sociālā fonda projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” piedāvā īstenot izglītības iestādēm šīs nodarbības.

Pēc tam mēs projekta “Skolas soma” ietvaros apmeklējām Lielvārdes novada Lielvārdes pagasta “Zelmas maiznīcu”, kuras pamatnodarbošanās ir mājražošana. Īpašniece Ligita Lastmane nodarbojas ar maizes cepšanu mājas apstākļos. Skolēniem tika dota iespēja ieskatīties mazās ceptuvītes darbībā, izskaidrots maizes ražošanas process. Visi bērni izcepa dažādus kliņģerus.

Kopā ar saimnieci Ligitu dziedājām tautas dziesmu. Pēc tam gājām rotaļās. Noslēgumā dzērām piparmētru tēju ar pašu ceptiem kliņģeriem.

Šis brauciens uz mums visiem atstāja neaizmirstamu iespaidu.

Gribam pateikties skolas administrācijai par doto iespēju organizēt šādu mācību ekskursiju.

Sirsnīgu pateicību izsakām autobusa vadītājam Vilnim Cirponim par uzmanīgo attieksmi pret mums!

Bērnu atsauksmes:

Maiznīcas saimnieki savu darbu dara patiesi un no sirds!

Man ļoti patika ekskursija! Sevišķi Zelmas maiznīca!

Interesanti bija eksperimenti ar elektrību!

Gribu vēl reizi apmeklēt šīs vietas!

Ļoti interesanti bija izveidot mūsu skolas modeli!

4.klašu audzinātājas: S.Jekaraševa, T. Novikova


Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 26.11.2018. Jēkabpils 2.vidusskolas četrdesmit 2.klašu un speciālās izglītības klases skolēni apmeklēja Rēzeknes teātra “Joriks” muzikālo izrādi “RIEKSTKODIS” pēc E.Hofmaņa pasakas motīviem. Skolēni uzrakstīja atsauksmes par redzēto.

Lielisks brauciens!

           Nesen ar klasi mēs bijām ekskursijā Rēzeknē. Braucām ar autobusu. Autobusa šofere bija sieviete. Pa ceļam mūs baroja un mēs spēlējām spēles. Bija jautri. Kad atbraucām uz teātri, skatījāmies pasaku “Riekstkodis”. Aktieri uz skatuves dziedāja un dejoja. Skanēja skaista mūzika. Mēs uzzinājām, kā pasakas galvenais varonis kļuva par riekstkodi – pie visa bija vainīgas peles. Izrāde man ļoti patika. Bija skaisti un interesanti. Pēc uzveduma mēs atgriezāmies mājās  ar patīkamiem iespaidiem.                               

Iļja Skopenko, 2.bklase

26. novembrī visa mūsu klase devās ekskursijā uz teātri. Teātris atradās Rēzeknes pilsētā. Es īstā teātrī biju pirmo reizi. Izrādes nosaukums bija “Riekstkodis”. Izrāde man ļoti patika. Esmu ļoti apmierināts ar braucienu.

 VladislavsDeruks, 2.b klase

Šī gada novembrī visas otrās klases brauca uz izrādi. Braucām mēs ar autobusu, brauciens ilga pusotru stundu.Autobusā mēs spēlējāmies, runājām. Mums nebija garlaicīgi. Rēzeknes pilsētā izrāde notika kultūras namā. Zāle bija pilna. Mēs skaļi applaudējām aktieriem, tāpēc, ka uzvedums ļoti patika.

                                                                                  Kirils Krasuļenko, 2.bklase

Man ļoti patika brauciens ar klasi uz izrādi “Riekstkodis”Un uz skatuves visinteresantākās bija peles.

Dins Sekretovs, 2.аklase

Bija ļoti skaisti, neparasti, dīvaini, bailīgi, interesanti un aizraujoši. Man ļoti patika.

Aleksandra Seļivanova, 2.аklase

Izrāde bija lieliska. Man bija labi un es biju priecīgs.

Aleksandrs Barbakars, 2.аklase

Man ļoti patika izrāde. It īpaši patika Riekstkodis. Bija viņu žēl. Teātrī bija forši. Paldies!

Poļina Aļimkina, 2.аklase

Brauciens bija satriecošs! Izrāde bija ļoti interesanta, tikai žēl, ka tik īsa, un brauciens autobusā paskrēja ļoti ātri, kā viena minūte.

Vladlens Mālnieks, 2.а klase

 Nekad nebiju domājis, ka teātrī var būt tik tumšs, un patika mūzika.

Dmitrijs Aļimovs, 2.а klase

Teātrī ļoti patika. Bija jautri, forši un lieliski!

Kristiāns Maslobojevs, 2.аklase

 Teātrī es redzēju princesi, karali, karalieni. Kad peles dejoja, bija mazliet bail, bet es zināju, ka viss būs labi. Labs brauciens! Es atkal gribu uz teātri.

Darina Lukjanova, 2.аklase


Decembris- tas ir svētku un dāvanu gaidīšanas laiks. Arī mums- 8.a un 8.b klašu skolēniem- mūsu Valsts, par godu savai 100.-tajai dzimšanas dienai, 5.decembrī sagādāja dāvanu- ekskursiju uz Rīgu.

Laikapstākļi bija mums vēlīgi: nedaudz uzsala, nebija ne lietus, ne sniega.

Mūsu ceļojums sākās ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas (jeb Gaismas pils), kura tiek uzskatīta par vienu no mūsdienu ievērojamākajām arhitektūras celtnēm Latvijā, apmeklējumu. Pēc tam mēs devāmies uz Vecrīgu, kur viesojāmies Latvijas Kara muzejā. Jau ieejot muzejā, ap mums virmoja vēstures “gars”, senās fotogrāfijas, dažādu gadsimtu ieroči, dokumenti, dažādu laikmetu un armiju karavīru formastērpi un ikdienas piederumi, kuri bija apskatāmi ekspozīcijās vairākos stāvos.

Piederību savas valsts vēsturei pilnīgāk palīdzēja izjust interaktīvā nodarbība “Lielais Ziemeļu karš Latvijas teritorijā 1700.-1710.gados”.

Batutu centra “Sky jump” apmeklējums un atpūtas centra “Lido” Ziemassvētku un Jaunā gada rotājumu pilnā atmosfēra palīdzēja mums visiem atcerēties bērnības priekus un izpriecāties no sirds.

Pēc brauciena mums visiem sirdīs palika patīkamas atmiņas un vēlēšanās izzināt pagātni un uzzināt jauno.

Oļesja Stankeviča 8.a, N.Zarkeviča, K.Mičko


 7. klašu skolēnu ekskursija “Latvijas skolas soma” ietvaros

2018. gada 7. decembrī 7.a un 7. b klases skolēni kopā ar klases audzinātājām V. Lovčinovsku un V. Mežaraupi, kā arī latviešu valodas un literatūras skolotāju J. Taškāni projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros devās ekskursijā uz Rīgu. Ekskursijā devās 37 skolēni.

Kā apskates objektus izvēlējāmies Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Kara muzeju. Dodoties mājup, apmeklējām pirmo iekštelpu batutu parku “Jump Space”.

Ekskursija Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika gidu pavadībā, tāpēc uzzinājām ļoti interesantus faktus, piemēram, pašlaik bibliotēkā strādā ap 400 darbinieku un dienā ir iespējams apkalpot 3000 lasītāju, viņu ērtībām ir iekārtotas tūkstoš lasītāju vietas, bibliotēkas krājumā ir vairāk nekā 4 miljoni vienību. Ikvienam ir iespēja dāvināt Latvijas Nacionālajai bibliotēkai sev nozīmīgu grāmatu, titullapā ierakstot vēlējumu vai personisku stāstu, kas saistās ar šo grāmatu. Tā kopā ar citām tiks glabāta Gaismas pils Tautas grāmatu plauktā, kas sniedzas piecu stāvu augstumā. Interesenti gida pavadībā var doties ekskursijā pa bibliotēku no pirmā stāva līdz divpadsmitajam. Ekskursanti uzzina par lasītavām un bibliotēkas piedāvātajiem pakalpojumiem, apskata Rīgas panorāmu no augšas. Ekskursijas tiek organizētas latviešu, krievu, angļu un vācu valodā. Latvijas Nacionālajā bibliotēkā apmeklētājiem pieejamas dažādas lasītavas- Periodikas lasītava, kuras krājumu veido Latvijā un citviet pasaulē izdotie laikraksti un žurnāli latviešu valodā, kā arī Latvijā citās valodās publicētie laikraksti un žurnāli. Materiāli saglabājušies no 18. gadsimta līdz mūsdienām. Audiovizuālajā lasītavā glabājas skaņu un video ieraksti, filmas, multimediju izdevumi, valodas mācību līdzekļu komplekti, aptverot periodu no 20. gadsimta sākuma līdz mūsdienām. Kolekcijā ietilpst klasiskās un populārās mūzikas un teātra mākslas ieskaņojumi, dabas skaņu un tehnisko trokšņu ieraksti. Pieejami arī operu, baletu un koncertu videoieraksti, kā arī dažādu žanru un tematikas filmas. Karšu un ģeotelpiskās informācijas lasītava piedāvā informāciju par Latviju un citām pasaules valstīm. Apmeklētāji var aplūkot kartes, pilsētu plānus, atlantus, globusus, tūrisma ceļvežus.

Latvijas Kara muzejā bija ekskursija pa muzeju un radošā darbnīca ”Kā kļūt par karavīru?” Ekskursijas laikā noskaidrojām, ka Latvijas Kara muzejs ir viens no vecākajiem muzejiem Latvijā. Varējām atklāt Latvijas militāri politisko vēsturi, apskatīt ieroču, foto, dokumentu, ordeņu, formas tērpu kolekcijas. Kā izaicinājums izrādījās radošā darbnīca, jo ne visi bija gatavi pildīt pavēles kā armijā. Par pavēles nepildīšanu bija sods- piepumpēšanās 5 reizes. Radošajā darbnīcā bija dažādi vēstures jautājumi (vajadzēja atpazīt Latvijas prezidentus, bija āķīgi jautājumi par armijas formu, izmēģinājām savu precizitāti šaujot mērķī- labākā izrādījās skolotāja Jolanta).

Tā kā mums, 7. klases skolēniem, patīk aktīvā izklaide un sports, tad lēkāšana uz batutiem Jump Space batutu parkā bija ne tikai jautra laika pavadīšana, bet arī liels ieguvums mūsu veselībai, jo lēkāšana uz batuta stiprina kaulus, locītavas, kā arī palielina kaulu blīvumu.

Skolēnu atsauksmes:

 • Man ļoti patika Latvijas Nacionālā bibliotēka, jo tā ir ļoti augsta un neparastas formas būve.(Artjoms Kozlovs, 7.b klase)
 • Latvijas Nacionālajā bibliotēkā es uzzināju, ka tā celta pēc G. Birkerta projekta. Iespaidīga celtne! Interesanta ekskursija, interesanti pavadīts laiks kopā ar klases biedriem. Noteikti apmeklētu vēl!( Jekaterina Zeņina, 7.a klase)
 • Latvijas Nacionālajā bibliotēkā bija interesanti! Bijām augšējā bibliotēkas stāvā, varējām apskatīt Rīgu no augšas. Kara muzejā bija interesanti stāsti par Latvijas vēsturi, interesantas ekspozīcijas!( Artūrs Krastiņš, 7.a klase)
 • Ekskursija izdevās! Interesanta informācija, atraktīvi gidi! Atgriezīšos vēlreiz!( Angelina Zapivalova, 7. a klase)
 • Visvairāk atmiņā paliks Latvijas Nacionālā bibliotēka. Daudz stāvu, katrs stāvs citā krāsā. Interesants fakts- varu uzdāvināt kādu grāmatu bibliotēkai! Tik daudz moderno tehnoloģiju! Noteikti apmeklēšu vēlreiz!( Anastasija Veličko, 7. a klase)
 • Gribu kļūt par policisti! Ekskursija Latvijas Kara muzejā mani  pārliecināja, ka piepildīt sapni var ar mērķtiecību, darbu.(Daniella Saveļjeva, 7. b klase)

12. klašu skolēnu ekskursija uz Melngalvju namu un Rīgas Motormuzeju

Ņemiet ekskursijas gida pavadībā!

2018. gada 7. decembrī 28 divpadsmito klašu skolēni un 2 pedagogi projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros devās ekskursijā uz Rīgu. Apmeklējām Melngalvju namu un Rīgas Motormuzeju.

12. a klases audzinātāja Ludmila Movčane un 12. b klases audzinātājs Andris Lazdiņš kopā ar skolēniem klases stundā apsprieda, ko skolēni vēlas apskatīt projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, tad tika nosūtīti pieteikumi uz izvēlētajiem apmeklējuma objektiem.

Apmeklējam Rīgas vizītkarti – krāšņo Melngalvju namu! Apskatījām greznās, kristāla lustru apmirdzētās Melngalvju nama svētku zāles, izzinājām Melngalvju brālības pagātni 14. gadsimta pagrabos. Uzzinājām, ka Melngalvju nams celts 1334. gadā kā pilsētas elites centrālā sanāksmju un reprezentāciju telpa, kā arī tirgotāju sanākšanas un svinību vieta. Tā ir viena no krāšņākajām mūsdienu Rīgas celtnēm, kas glabā unikālu mantojumu par leģendām apvīto Melngalvju brālību.

Rīgas Motormuzejaekspozīcijā ir apskatāmi vairāk kā 100 unikāli senie spēkrati. Seno spēkratu ekspozīcija veidota kā aizraujošs stāsts par unikāliem spēkratiem, ievērojamām personībām un auto pasaules nozīmīgākajiem vēstures notikumiem.

Kas vislabāk patika?

 • Diāna, 12. a kl. : “Bija ļoti interesanti iepazīties ar arhitektūras objektiem, kuri tika atjaunoti, lai mēs varētu to visu redzēt un iepazīt.”
 • Aļina, 12. a kl. : “Ļoti ieinteresēja Melngalvju nams, īpaši gida stāstījums. Pārsteidza ēkas skaistums un greznība. Ļoti patika divas zāles, kā arī klases biedrs bruņinieka tērpā. Bija interesanti izkalt savu monētu. ”
 • Diāna, 12. a kl. : “Man bija ļoti interesanti klausīties gidu, kas stāstīja mums par to, kas notika Melngalvju namā. Motormuzejā patika aplūkot dažādus vecos auto. ”
 • Viktors, 12. b kl. : “Melngalvju namā es uzzināju ēkas vēsturi un to, kas tur atradās”
 • Aleksandrs, 12. b kl. : “Man ļoti patika ekskursija, it īpaši Motormuzejs, gids ļoti skaidri un interesanti pastāstīja par automašīnu vēsturi. Ekskursijas rezultātā uzzināju daudz jauna”.
 • Helēna, 12. b kl. : “Es sen gribēju apmeklēt Melngalvju namu, un beidzot mans sapnis piepildījās. Tur bija ļoti interesanti. Motormuzeju es apmeklēju jau otro reizi. Šoreiz bija interesantāk, jo ekskursija bija kopā ar gidu, varēja uzzināt arī daudz par automašīnu vēsturi. Mans ieteikums: brauciet uz Rīgas Motoru muzeju un ņemiet ekskursiju kopā ar gidu, tad varēsiet uzzināt daudz vairāk.”
 • Nadežda, 12. b kl. : “Bija ļoti interesanti apmeklēt Melngalvju namu no iekšpuses, es vairākas reizes redzēju to no ielas. Melngalvju manā ļoti patika skaistā arhitektūra, interesanti stāsti par nama dibinātājiem, par tradīcijām. ”
 • Lulu, 12. b kl. : “Man viss patika. Melngalvju namā bija ļoti skaisti, patika vēsturiskā atmosfēra. Interesanti bija skatīties filmu par ēkas rekonstrukciju. Motormuzejā mēs redzējām daudz interesanta vecām automašīnām”.

Ekskursijas laikā skolēni papildināja savas zināšanas par Latvijas kultūru un vēsturi, padziļināja zināšanas par auto tehnikas daudzveidību un attīstības vēsturi.

Paldies “Latvijas skolas somai!”

12. klašu audzinātāji L. Movčane un A. Lazdiņš


Radošās darbnīcas zinātkāres centrā ,,Zinoo” Daugavpilī.

6.decembrī projekta “Skolas soma ” ietvaros, mēs, četrdesmit divi 8.c un 5.c klases skolēni apmeklējām Dinaburgas cietoksni, Rotko mākslas centru un ,,Zinoo” centru Daugavpilī.

Mēs apskatījām gobelēnu izstādi, ka arī citus mākslas darbus Rotko centrā. Noklausījāmies gida aizraujošo stāstu par Dinaburgas cietokšņa likteni dažādos laika posmos un pastaigājamies pa tā teritoriju. Zēnus, protams, vairāk interesēja lielgabali, kuri eksponēti cietokšņa teritorijā, un visus ieinteresēja zirga spoks netālu no ieejas vārtiem. Bet meitenes bija sajūsmā no redzētā izstādē un no vietēja runča Ādolfa.

Zinātkāres centrā ,,Zinoo” mūs gaidīja radošā darbnīca, kur 8.klases piecas komandas būvēja tiltus no spageti makaroniem, katram darbam bija jāpiedalās konkursā “Visizturīgākais tilts”, bet 5.klases komandām no kartona, papīra, kokteiļsalmiņiem jābūvē trīsstāvu māja uz pāļiem, kurai jāiztur spēcīga zemestrīce. Tad tiltus pārbaudīja uz nestspēju, bet mājas – uz spēju izturēt zemestrīci. Tas bija tik tiešām aizraujoši! Vēl mums atlika laiks izmēģināt dažādus interaktīvus eksponātus –šķību istabu, iepazīties ar fizikas likumiem, spēlēt videospēli, uzrāpties uz klinšu sienas un citus. Viennozīmīgi, pavadīt laiku ,,Zinoo” centrā patiktu katram. Paldies par tādu iespēju “Skolas somai”!

                                          5.c, 8.c un klases audzinātājas M.Voitenko un I.Semjonova


 5.b un 5.c klases teātra apmeklējums Rēzeknē

13.februārī projekta “Skolas soma” ietvaros mēs, 5.b un 5.c klases 44 skolēni,  apmeklējām Rēzekni, kur skatījāmies Rēzeknes teātra “Joriks” izrādi “Sārtais ziediņš”.

Mēs iepazināmies un apskatījām Rēzeknes pilsētu, kura ir Latvijas republikas nozīmes pilsēta. Uzzinājām, ka pēc iedzīvotāju skaita tā ir septītā lielākā pilsēta valstī, ka pilsēta atrodas Rēzeknes upes ielejā un Rēzekne ir izvietojusies uz 7 pakalniem.

Iebraucot pilsētas centrā, mūsu redzeslokam pavērās piemineklis "Vienoti Latvijai", kurš ir Latgales atbrīvošanas piemineklis (tautā dēvēts “Latgales Māra”). Tas arī ir Rēzeknes simbols.

Mēs uzkāpām uz viena no šiem pakalniem, kur atrodas Rēzeknes ordeņa cietokšņa pilsdrupas; vērojām pilsētas skatus no turienes, uzklausījām skolotājas stāstu par pilskalna vēsturi, pētījām tuvāko apkārtni un mēģinājām iedomāties, kur kas varēja atrasties pirms pils tika nopostīta, kā cēla šo pili, kādus instrumentus un materiālus lietoja.

Blakus pakalnam vērojām ļoti interesantu celtni – Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru “Zeimuļs”. To sauc par mūsdienu arhitektūras pērli.

Apskatījām nozīmīgākās Rēzeknes vietas: Rēzeknes koncertzāli – Latgales vēstniecību GORS. Skolēni izteica vēlēšanos to apmeklēt kādā pasākumā. Ēkas tuvumā ir gan neliels atpūtas parks ar estrādi un rotaļu laukumu, bet interesantākais objekts ir koks ar sirsniņām, kurš nosaukts par “Sapņu koku”, kura “lapotne” kalpo par pamatu cilvēku pozitīvo emociju, atmiņu un vēlmju uzkrāšanai. Mēs arī sajutām prieku, atrodoties tam blakus.

Apskatījām no ārpuses Rēzeknes Jēzus sirds Katedrāli, kura ir slavena ar savām vitrāžām un pirmo Livonijas bīskapu – Svētā Meinarda un Svētā Alberta, attēlojumiem tajās. Uzzinājām, ka kopš 1995. gada te atrodas Rēzeknes-Aglonas diecēzes kūrija.

Nobraucām gar Olimpiskā centra atklāto baseinu un topošo stadionu pa tautā iesaukto serpentīna ceļu. Nedaudz laika pavadījām Rēzeknes kultūras un atpūtas parkā. Tur atrodas Raiņa piemineklis, skeitborda celiņi un rotaļu laukumi.

Ekskursijas noslēgumā mēs devāmies uz teātra studiju “Joriks”, kur noskatījāmies izrādi “Sārtais ziediņš”. Mums ļoti patika iestudējums, dekorācijas, atbilstīga mūzika, aktieru spēle un kostīmi. Neparasti bija tas, ka izrādē visi aktieri dziedāja, izrāde bija ļoti raita un iespaidīga. Daudzi skolēni teātri apmeklēja pirmo reizi, un bija sajūsmā par redzēto.

Saka, ka Rēzekne – pilsēta, kurā piepildās sapņi. Un mums tur patika. Paldies projektam „Latvijas skolas soma” par iespēju labāk iepazīt Latgales kultūras centru – Rēzekni – un baudīt tur teātra mākslu!

5.b, 5.c skolēni un klases audzinātājas S.Avišāne un M.Voitenko


Jēkabpils 2. vidusskolas 12.a un 12.b klases skolēni viesojas  Rīgas Doma ansamblī

    2019. gada 1. martā mēs devāmies uz Rīgu, vēlējāmies apmeklēt izstādi “Skola 2019” un projekta “Skolas soma” ietvaros Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju.  Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs atrodas Rīgas vēsturiskajā centrāRīgas Doma ansamblī, ko veido baznīca, gotiskā krusteja un muzejs. 

Ekskursijas sākumā gids pastāstīja mums, ka šis muzejs ir vecākais publiskais muzejs Latvijā un Baltijā, kurā apskatāma plaša ekspozīcija 16 zālēs par Rīgas rašanos un attīstību vairāk nekā 800 gadu laikā, kā arī par kuģniecību Latvijas teritorijā no 10. gadsimta līdz mūsdienām.

Muzejā redzējām vienu no Rīgas senajiem brīnumiem un simboliem – 17. gadsimta skulptūru "Lielais Kristaps". 

Nākamajā zālē mūs sagaidīja viduslaiku bruņinieki un demonstrēja savus ieročus. Katram bija iespēja piemērīt bruņinieku bruņas, paņemt rokā zobenu, nofotografēties ar kaujas cirvi un bruņucepuri. 

Mums bija iespēja aplūkot daudzus unikālus eksponātus: Rīgas bendes zobenu, rotas, darbarīkus, ieročus, apģērbus un mākslas darbus; 13. gadsimta "Rīgas kuģi"; ļoti skaistus Rīgas sudrabkaļu darinājumus. Ļoti patika Kolonnu zāle, kura bija  celta pilsētas bibliotēkas vajadzībām bijušā Doma klostera austrumu spārna otrajā stāvā pēc arhitekta Kristofa Hāberlanda projekta. Tā uzskatāma par vienu no izcilākajām klasicisma sabiedriskajām telpām Rīgā.  

Pēc muzeja ekspozīcijas apskates mēs nokāpām Rīgas Doma krustejā, kur uzreiz varēja just gadsimtu elpu, jo tā celta 13. gadsimtā. Gids pastāstīja, ka krusteja ir 118 metru garš agrās gotikas meistardarbs. Sākotnēji krusteja savienoja arhibīskapa katedrāli Rīgas Domu ar klosteri – augstākās garīdzniecības padomes mītni. Rietumu spārnā darbojās 1211. gadā dibinātā Domskola.  16. gs. klosteris beidza pastāvēt un tā telpas izmantoja saimnieciskām vajadzībām. Krustejā var apskatīt Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja kolekcijas: lielgabalus un lodes, kapaplāksnes… 

Visvairāk mums patika Doma baznīcā, gandrīz visi skolēni te bija pirmo reizi. Doma baznīca pārsteidz ar savu iespaidīgo lielumu, greznumu un senlaiku gaisotni. Un, protams, 1884. gadā tapušās ērģeles ar 6800 stabulēm, kas savulaik bija lielākās pasaulē. 

Pateicamies programmai “Latvijas skolas soma” par sniegto iespēju ieskatīties  Rīgas vēstures nozīmīgākajos brīžos, uzzināt daudz interesantu faktu par skaisto Rīgas vizītkarti- Doma ansambli.

 Jēkabpils 2. vidusskolas 12. a klases skolnieces

Diāna Noveičuka un Diāna Jageloviča


11.a klases ekskursija uz Rīgu

 Mēs pastāstīsim par šo aizraujošo, piedzīvojumu pilno ekskursiju.

Vispirms, projekta “Skolas soma” ietvaros, mēs aizbraucām uz Motormuzeju (“Skolas somas” programmas ietvaros). Tur mēs apskatījām senās automašīnas, kuras mūsdienās vairs nav redzamas uz ielām. Ļoti interesanti bija uzzināt par automašīnu ražošanas vēsturi, bija daudz jaunu faktu, kuri mums likās ļoti aizraujoši. Patīkami pārsteidza tas, ka muzejā bija brīnišķīgs un daudzveidīgs dizains, daudz vietu, kur var veidot skaistas bildes un jauki pavadīt laiku.

Tālāk mēs apmeklējam centru “Accenture”, tur mēs daudz uzzinājām par jaunākajām tehnoloģijām. Bija aizraujoši vērot ieprogrammēta robota darbību. Darbinieki stāstīja par savu darbu, centra darbību un dažādām neparastām lietām.

Pēc tam, projekta Nr.8.3.5."Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros, mēs apmeklējām mācību iestāžu izstādi Ķīpsalā. Liels paldies organizatoriem par lielisko izstādi! Daudziem iegūtā informācija noderēs, izvēloties nākotnes profesiju un veidojot karjeru.

Visiem jauniešiem un skolotājiem ekskursija palika atmiņā, un par to ir labas atsauksmes. Mācību ekskursija bija ļoti interesanta. Marijas viedoklis par ekskursiju ir šāds: ,,Mēs bijām Rīgas Motormuzejā, kur uzzinājām daudz jauna par mašīnbūves vēsturi, arī jautri pavadījām laiku centrā ,,Accenture”. Tur mums pastāstīja par visjaunākajām tehnoloģijām. Ķīpsalā mums bija iespēja uzzināt vairāk par savu sapņu profesiju un uzdot jautājumus par dažādām mācību iestādēm. Iegūtā informācija bija ļoti noderīga.”

Pateicamies par iespēju doties interesantā un izglītojošā ekskursijā par  valsts piešķirtajiem  līdzekļiem.

11.a klases skolnieces Diāna Ivanova un Marija Klencare


Cita Rīga 10.a un 8.b klases skolēnu acīm

2019.gada 9.aprīlī projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros 8.b un 10.a klases skolēni devās ekskursijā uz Latvijas galvaspilsētu – Rīgu. Tā bija lieliska iespēja izbaudīt viduslaiku arhitektūru, iepazīt citu Rīgu. Pateicoties gida aizraujošajam stāstījumam, mēs nokļuvām pilnīgi citā pasaulē. Iespaidīgi izskatījās lodziņš, kurā bende izlika melnu cimdu, ja bija gaidāms nāvessods. Mēs gājām pa ieliņu, pa kuru tika vesti uz nāvi notiesātie.

Apskatījām to, par ko runājām vēstures stundās: Sv. Pētera baznīcu, Rolanda statuju, Melngalvju namu, Doma baznīcu.

Doma baznīca pārsteidza ar savu varenību, vitrāžām logos, interjeru.

Visspilgtāko iespaidu atstāja ekskursija Melngalvju namā. Tā pagrabos, kad turējām rokās bruņukreklu un zobenu, mēs sajutāmies kā viduslaiku bruņinieki. Par piemiņu mums paliks monēta, kuru paši izkalām.

Melngalvju nama zāles žilbināja ar savu mirdzumu, bagātību. Tik daudz zelta, kristāla lustru un trauku mēs nebijām redzējuši! Neviļus radās vēlme paviesoties neprecētu, bagātu vācu tirgotāju sabiedrībā.

Atgriezties 21.gadsimtā nemaz negribējās. Tomēr brauciens beidzās. Paldies par iespēju labāk iepazīt mūsu valsts vēsturi!

 Skolēnu atsauksmes:

„Man ļoti patika Melngalvju nams, kur mēs uzzinājām, kā radās tā nosaukums un daudz ko citu. Kā arī patika staigāt kopā ar gidu pa Vecrīgu, jo es ieguvu jaunu informāciju, ko vēl nezināju līdz šim.”

„Ļoti patika ekskursija Melngalvju namā un Vecrīgā gidu pavadībā. Tagad daudz vairāk zinu par baznīcām un citām vēsturiskajām ēkām. Arī informāciju par Melngalvju brālībām es iepriekš nebiju dzirdējusi.”

„Man iepatikās gids, kurš mums stāstīja par Vecrīgu, un patika arī Melngalvju namā, jo arī tur mums interesanti stāstīja par šī nama vēsturi. Pats Melngalvju nams izskatījās skaisti. Man viss patika. Es esmu apmierināts!”

„Ļoti patika Melngalvju namā. Lielisks gids, ļoti interesanti stāstīja. Protams, pašam izkalt monētu bija aizraujoši.”

10.a, 8.b skolēni un klases audzinātājas Ž.Vinogradova un N.Zarkeviča


Gaismas pils un Melngalvju nama apmeklējums

28. martā 9.a un 9.b klases skolēni devās braucienā uz Latvijas galvaspilsētu Rīgu.

Brauciena mērķis bija Gaismas pils jeb Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Melngalvju nama apmeklējums.

Dalāmies ar mūsu iespaidiem no redzētā un dzirdētā:

Poļina Burdeļnaja, 9.b

Man patika ekskursija, īpaši Melngalvju nams, kur bija 5D. Bija ļoti interesanta informācija, kuru varēs izmantot vēstures eksāmenā.

Inese Skrimble, 9.b

Šī semestra ekskursija bija ļoti aizraujoša. It īpaši man patika Melngalvju nams, kur bija greznas zāles un gleznas. Vēl mēs apmeklējām Nacionālo bibliotēku, kur mums pašiem vajadzēja orientēties šajā ēkā.

Valērija Radionova, 9.b

Visvairāk man patika Melngalvju namā, jo es atcerējos to, ko agrāk mācījos vēstures stundās. Kā arī man patika Nacionālā bibliotēka, jo es jau agrāk to gribēju apmeklēt. Diemžēl mēs tur bijām ļoti neilgu laiku.

Karina Isakova, 9.b

28.03.2019. mēs ar klasi braucām ekskursijā uz Rīgu. Tur mēs apmeklējām Latvijas Nacionālo bibliotēku un Melngalvju namu. Visvairāk man patika Melngalvju nams, jo tur mums plaši pastāstīja par šīs vietas vēsturi.

Aļona Krutova, 9.b

Ekskursija izdevās ļoti interesanta. It īpaši man patika uzdevums, kas bija iedots Nacionālajā bibliotēkā. Tur mums izdevās patstāvīgi izpētīt telpas.

Dana Blakunova, 9.b

No šīs ekskursijas es neaizmirsīšu lielās gleznas, kuras mums parādīja Melngalvju namā. Neaizmirsīšu arī tos interesantos faktus, par kuriem mums pastāstīja gids, tērpts simboliskā tērpā.

Cik labi, ka pastāv iespēja skolu jaunatnei bez maksas ceļot pa Latviju, pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības.

 9.b klases skolēni un audzinātāja I.Rusiņa


7.klašu skolēni Rīgas muzejos

           26. aprīļa rīts sākās ar labu noskaņojumu, jo mēs, 7.a un 7. b klases skolēni, kopā ar klases audzinātājām V. Lovčinovsku un V. Mežaraupi, kā arī ar skolotāju J. Taškāni projekta “Skolas soma” ietvaros devāmies ekskursijā uz Rīgu. Pirmais apskates objekts bija Rīgas Motormuzejs. Motormuzejā mūs sagaidīja draudzīgi gidi.

Rīgas Motormuzejs - lielākais un modernākais seno spēkratu muzejs Baltijas valstīs.  Muzeja ekspozīcijā ir apskatāmi vairāk kā 100 unikāli senie spēkrati, bet muzeja krājums arvien tiek papildināts ar nozīmīgiem jaunieguvumiem. Seno spēkratu ekspozīcija veidota kā aizraujošs stāsts par unikāliem spēkratiem, ievērojamām personībām un auto pasaules nozīmīgākajiem vēstures notikumiem. Muzeju varējām  iepazīt ar modernu, daudzveidīgu multimediju un dizaina palīdzību, līdzdarbojoties dažādās interaktīvās nodarbēs. Bija sajūta, ka nokļūstam citā laikā, tālā pagātnē. Ieraugot pirmo automobili, kuram bija trīs riteņi, sākumā domājām, ka tas ir velosipēds. Uzzinājām, kā attīstījusies auto vēsture pasaulē un Latvijā. Jauki, ka muzejā bija arī dažādas interaktīvās lietas, piemēram, ikkatrs varēja izbaudīt, kā strādā ātrumkārba, bija piedāvātas spēles planšetēs, piemēram, vienai mašīnai varēja mainīt izskatu, tur bija arī autobuss, kurā varēja iekāpt un sajust, ka it kā tas brauc pa īstam. Jauki, ka Latvijā ir tik moderni muzeji! Tālāk mūsu ceļš bija uz Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju, jo ieplānots bija apskatīt vecāko publisko muzeju Latvijā un vienu no vecākajiem Eiropā. Mēs iepazināmies ar Rīgas rašanās vēsturi un attīstību vairāk kā 800 gadu laikā. Muzejā bija unikālas vēstures liecības - senlatviešu rotas, ieroči un darbarīki. Latviešu valodas skolotājas Vinetu un Jolantu iepriecināja tas, ka bez aizķeršanās varējām izstāstīt teiku par Lielo Kristapu, jo tas ir arī viens no muzeja eksponātiem. Īpašs piedzīvojums ekskursijas - lekcijas gaitā bija iespēja pašiem apskatīt, aptaustīt, izpētīt vairākus arheoloģiskajās ekspedīcijās iegūtos priekšmetus - zobenus, šķēpus, alebardes, arbaletus, stopus un bultas. Laiks paskrēja nemanot.

Pateicoties projektam „Skolas soma”, mēs mācījāmies darot. Kopīgi guvām pozitīvas emocijas, eksperimentējām, pētījām, secinājām, sadarbojāmies un uzzinājām daudz ko jaunu, bijām kopā. Vēsture, tradīcijas, cilvēki, notikumi, daba – tā ir Latvija, kuru mēs iepazinām šajā mācību gadā.

V. Mežaraupe, 7.b klases audzinātāja


Ceļojums no 16. gadsimta līdz “padomju gadiem”

Jēkabpils 2. vidusskolas 12.a un 12.b klases skolēnu ekskursija uz Rundāles pili, Bausku un Aizkraukli

Skaistā, saulainā un siltā pavasara dienā pēdējo reizi savā skolas dzīvē devāmies mācību ekskursijā. Programma bija plaša: Rundāles pils muzejs (tā gadījās, ka pa 12 skolas gadiem klases ekskursijā uz Rundāli nebijām devušies), Rīgas Motormuzeja filiāle Bauskā, ekspozīcija  “Padomju gadi" Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā. 

Rundāles pils ansamblis – izcilākais un skaistākais baroka un rokoko arhitektūras un mākslas piemineklis Latvijā. No gida stāstījuma uzzinājām, ka pils celta Kurzemes hercogam Ernstam Johanam Bīronam pēc arhitekta F. B. Rastrelli projekta divos periodos - no 1736. līdz 1740. gadam un no 1764. līdz 1768. gadam. Pils austrumu korpusā mūs pārsteidza reprezentācijas telpas – Zelta zāle, Baltā zāle un Lielā galerija. Centrālajā korpusā - hercoga apartamenti – parādes saloni un privāto apartamentu telpas, bet rietumu korpusā – pilnībā restaurētas hercogienes apartamentu telpas. Varējām iepazīties ar lietišķās mākslas, tēlotājmākslas un kultūrvēsturiskām izstādēm. Tad devāmies apskatīt franču stila regulāro parku ar rožu dārzu, Zaļo teātri un strūklaku. 

Rīgas Motormuzeja filiālē Bauskā divās plašās telpās mūs sagaidīja liela seno spēkratu izstāde - ekskluzīvi vieglie auto, ar kādiem latvieši devās izbraukumos pagājušā gadsimta 30.-50. gados, bet lauku noskaņu radīja traktori, kuļmašīna, autoveikals un citi 20.-30. gadu lauksaimniecības un kara tehnikas paraugi. Visvairāk atmiņā palika traktori Forg Fordson un Lanz Buldog, kā arī vieglie automobiļi Pobeda un Mosvič.

Pēdējais ceļojuma punkts - ekspozīcija “Padomju gadi" Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā. Liekas, ka laika mašīna pārnesa mūs, 2019. gada 12. kl. Absolventus, 60 gadus senā vēsturē, mūsu vecvecāku bērnības laikā. Atmiņā palika partijas funkcionāra kabinets, gāzētā ūdens aparāts, medicīnas kabinets. Atsevišķas telpas veltītas emigrācijai, padomju gadu represijām, valsts struktūrām (milicija, armija) un sportam. Daudzi priekšmeti no muzeja ekspozīcijas mums bija labi pazīstami: kādam vasarnīcā vēl stāv tāda sekcija, kāds atceras traukus, ko redzēja pie vecmammas…   

Ceļojums 300 gadu ilgumā. Tā vienā teikumā varam raksturot šo braucienu. Paldies “Skolas somai” par iespēju labāk iepazīt Latviju un lieliski kopā pavadīt laiku.

2019. gada 26. aprīlī 

Jēkabpils 2. vidusskolas 12. a klases skolnieces

Diāna Jageloviča un Diāna Noveičuka


 

 

5.a klases skolēnu ekskursija projekta “Skolas soma” ietvaros

 27.maijā mēs, 5.a klases  skolēni,  apmeklējām Rēzekni, kur skatījāmies Rēzeknes teātra “Joriks” izrādi “Sārtais ziediņš”. Mums ļoti patika iestudējums, dekorācijas, atbilstīga mūzika, aktieru spēle un kostīmi. Neparasti bija tas, ka izrādē visi aktieri dziedāja, izrāde bija ļoti raita un iespaidīga. Daudzi skolēni teātri apmeklēja pirmo reizi, un bija sajūsmā par redzēto.

 Pēc tam mēs devāmies uz Gaigalavu. Gaigalavā, savā senlaiku mūzikas instrumentu darbnīcā, mūs gaidīja Gunārs Igaunis. Mūzikas stundās mēs runājām par latviešu un krievu tautas mūziku. Arī iepazināmies ar latviešu un krievu tautas instrumentiem, klausījāmies, kā instrumenti skan, apskatījām ilustrācijas.

 Gunārs Igaunis ir liels mūzikas instrumentu  kolekcionārs, viņš arī pats tos darina un spēlē. Viņa ekspozīcijā ir vairāk nekā 100 dažāda veida instrumenti, kas pēdējo 120 gadu laikā tika spēlēti Latvijas teritorijā - akordeoni, ermoņikas, garmoškas, bajāni, kokles, cītaras, cimboles un daudzi citi. Vecākais viņa kolekcijas eksemplārs ir simtgadīgais akordeons. Gunārs Igaunis arī izgatavo un remontē mūzikas instrumentus. Izgatavošanas tehniku Gunārs apguvis pats. Muzeja saimnieks ļauj arī katram sajusties kā muzikantam. Gunāram Igaunim ir savas metodes, kā viesus īsā laika sprīdī pārvērst muzicējošā orķestrī, to viņš laikam apguvis, strādājot par pedagogu mūzikas skolā.

Apmeklētājiem piedāvā noklausīties stāstus par instrumentu vēsturi un izgatavošanas procesu. Viesi var iesaistīties muzicēšanā, kā arī pasūtīt un iegādāties pašdarinātus instrumentus.

Pateicamies par piešķirtajiem valsts līdzekļiem šai interesantajai un izglītojošajai ekskursijai. Mēs visiem iesakām apmeklēt šo brīnišķīgo muzeju.

5.a klases skolēni un klases audzinātāja I.Korabovska


6.klašu ekskursija “Latvijas skolas soma” ietvaros

Šī gada 25.aprīlī Jēkabpils 2.vidusskolas 6.a un 6.b klases skolēni (kopā 47 skolēni) un viņu skolotājas I.Velecka, L.Kravcova un L.Koņeva devās mācību ekskursijā uz Jaunpils pili projekta “Skolas soma” ietvaros.

Ekskursijas laikā gide kopā ar bērniem  devās pastaigā pa pili, sniedzot ieskatu bruņinieku pils vēsturē, sadzīves notikumos un ievērojamāko personu dzīves stāstos.  Skolēni tika iepazīstināti ar pils celtniecības noslēpumiem, arhitektūras detaļu simboliku, pils iekšējās kārtības ruļļiem, barona un galminieku ikdienu, galma manierēm, viduslaiku audzināšanas metodēm, bruņinieku ieroču valdīšanas māku. Ekskursijas aktivitātes norisinājās pils pagalmā, tornī un Vīna pagrabā. Bērniem tika sniegta iespēja ne tikai apskatīt, bet arī paturēt rokās viduslaiku ieročus. Ekskursijas noslēgumā par godu pils viesiem šāva senais zviedru lielgabals.

Jaunpils pils apmeklējums deva skolēniem iespēju gūt jaunas zināšanas viduslaiku vēsturē.

Skolēnu atsauksmes par ekskursiju:

 • Violeta (6.a): Jaunpils pilī mums stāstīja par senajiem laikiem, kad dzīvoja bruņinieki. Pilī dzīvoja baroni. Senatnē tikai bagāti cilvēki varēja kļūt par bruņiniekiem. Lai varētu atpazīt bruņiniekus, viņiem bija speciāli karogi. Jaunpils pils bruņinieku karogu rotāja melnais krusts.
 •  Linda(6.a): Ekskursija bija interesanta. Mēs braucām uz Jaunpils pili. Mums stāstīja par muzeju, un mēs uzzinājām par to, ka šajā pilī dzīvo spoks Brunis. Muzeja darbinieki mums rīkoja spēles, tas man ļoti patika. Noslēgumā mūs uzcienāja ar garšīgu tēju un pankūkām. 
 • Alīna (6.a): Es piedalījos ekskursijā uz Jaunpils pili. Tur bija ļoti interesanti. Mums pastāstīja par bruņinieku spoku. Bija interesanti uzzināt, ka bruņinieki mazgājās 3 reizes gadā. Pilī bija ļoti skaisti. Mēs spēlējām spēles. Spēles bija dažādas: cīņas ar maisiem, boulings, “krustiņi un nullītes”, loka šaušana. Man tur ļoti patika.

Paldies projektam “Skolas soma”!

Skolotājas I.Velecka un L.Kravcova


Ekskursija  uz Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju

 2019. gada 9.maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 1. klašu skolēni apmeklēja Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs ir viens no vecākajiem un lielākajiem muzejiem Latgalē. Tas dibināts 1938. gadā, un atrodas vienā no pilsētā skaistākajām jūgendstilā celtajām ēkām, kura ir kultūrvēsturisks arhitektūras piemineklis. 

Muzejā mēs apskatījām ekspozīciju - “Daugavpils novada kulturvēsture”.
Ekspozīcija sniedza ieskatu novada vēsturē no 9. gadsimta līdz pat 1940. gadam. Tajā bija eksponēti autentiski priekšmeti, kuri stāsta par novada pagātni. Ekspozīcijā īpaša uzmanība veltīta notikumiem, kas ir saistīti ar 13. gs. celto Dinaburgas pili un 19. gs. celto Dinaburgas cietoksni. Turpinājumā mēs pievērsāmies dabai, aplūkojot ekspozīciju “Daugavpils novada daba”. Bērni uzzināja par novadam raksturīgākajiem dzīvniekiem, ieguva informāciju par skujkoku un jaukto koku mežiem, aplūkoja retus un aizsargājamus augus un dzīvniekus, kuri ir iekļauti Latvijas Sarkanajā grāmatā. Bagāti un daudzveidīgi tika pārstāvēta novada kukaiņu fauna. Ekspozīcijā varēja iepazīt dažādus dabas retumus, atklāt daudzus dabas noslēpumus un iegūt jaunas zināšanas par Latvijas dabu.

Eksursija tika organizēta interaktīvā formā. Stāsts bija veidots bērnu uztveres līmenī, bija daudz spēļu un interesantu uzdevumu, jaunā informācija bija aizraujoša un saprotama, tāpēc bērniem nekļuva garlaicīgi.

Pēc ekskursijas bērniem bija piedāvāta iespēja piedalīties ļoti interesantā nodarbībā par etiķeti - "Etiķete laika griežos". Skolēni uzzināja par uzvedības normām senatnē, mācījās uzvesties pie galda. Radošajā darbnīcā bērniem tika piedāvāta iespēja izveidot savu vēdekli un uzrakstīt savu vizītkarti ar spalvu.

Ekskursija bērniem ļoti patika, tādēļ pateicamies iniciatīvai “Latvijas skolas soma” par iespēju izzināt Daugavpils novadu.

                                              Bērnu atsauksmes par redzēto:

Vladislāvs Murāns, 1.а klase:  “Man patika rakstīt ar spalvu. Tas bija ļoti grūti."

Daniils Ļebedevs, 1.bklase: “Man patika ekskursijā viss, kas tur bija. Bet visvairāk – pils un rakstīt ar tinti.” 

Marija Dubovska, 1.аklase: “Bija ļoti interesanti. Man patika veidot savu vēdekli.” 

Renāte Račko, 1.b klase: “Ekskursija man patika. Tur mēs uzzinājām daudz jaunas un interesantas lietas. Man iepatikās istaba pilī.” 

Iļja Iļuks, 1.аklase: “Muzejā bija interesanti. Man patika skelets un bruņas. 

Vitalijs Ivanovs, 1.bklase: Tur bija ļoti interesanti. Tur bija ļoti senas pils makets. Muzejā bija īstas bruņas.”

Polina Grigorjeva, 1.b klase: “Ekskursijā man ļoti patika veidot vēdekli, un ar mums daudz spēlējās.”

Nika Peškova, 1.аklase: “Man ļoti patika brauciens ar klasi uz muzeju. Bija ļoti interesanti.”

Informāciju apkopoja 1.a  un 1.b klases audzinātājas T.Karnauhova un J. Džeikuna


Jēkabpils 2.vidusskolas skolēni elektroenerģijas ražotnē un ādas izstrādājumu darbnīcā

 2019.gada 23. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 2.а un 2.b un S klases 45 skolēni devās mācību ekskursijā uz Kokneses Ādas izstrādājumu darbnīcu „Mazā Kāpa”, Ķeguma HES un Enerģētikas muzeju.

 Mācību ekskursija atbilda šādām “Latvijas skolas soma” saturiskajām jomām:

 • Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes
 • Zinātnes un inovāciju attīstība Latvijā
 • Latvijas daba un kultūrainava

Ekskursijas mērķis:

 • Iepazīšanās ar Latvijas enerģētikas mantojumu.
 • Uzzināt par Ķeguma spēkstacijas vēsturi.
 • Apgūt elektrodrošības zināšanas.
 • Iepazīt ādas darbnīcu, tās izstrādājumus un tapšanas gaitu.
 • Sava suvenīra izgatavošana.
 • Gūt izpratni par ētiskajām vērtībām – godīgumu, čaklumu, uzticību, draudzību.
 • Attīstīt pilsoniskās aktivitātes prasmes.

Pirms ekskursijas skolēni tika iepazīstināti ar ādas darbnīcu, tās izstrādājumiem un tapšanas gaitu, ar uzvedības normām ādas darbnīcā. Iepriekš  tika novadīta dabaszinību mācību stunda “Elektrība”. Iepazināmies ar drošības noteikumiem Ķeguma HES.

Skolēnu atsauksmes:

“Mēs ar klasi braucām ekskursijā. Mēs braucām uz Koknesi. Mēs taisījām atslēgu piekariņu. Pēc tam braucām uz Ķeguma HES, tur bija interesanti. Un vēl aizgājām uz Latvenergo muzeju. Man ļoti patika.” Alimkina P.

 “Man patika, ka mēs bijām Koknesē. Tur mēs bijām ārā un tur bija suns. Mēs taisījām atslēgu piekariņu.” Zujevs D.

 “Man patika braukt ar autobusu, taisīt atslēgu piekariņu un spēlēties ar suni.” Sekretovs D.

“Mēs braucām uz Koknesi un Ķeguma HES. Mēs taisījām atslēgu piekariņus. Vēl mēs dzērām tēju un spēlējāmies ar suni.” Seļivanova A.

                             O.Demčenko, J.Jaskova, I.Ozoliņa


Pasaules izzināšana Latvijas Dabas muzejā

 

29.05.2019. 3.klašu skolēni devās ekskursijā uz Latvijas Dabas muzeju Rīgā. Šī lieliskā iespēja mums tika sniegta valsts programmā “Latvijas skolas soma”.

Latvijas Dabas muzejs – tā ir lieliska laika pavadīšana –  modernas un interaktīvas ekspozīcijas, daudzveidīgas izstādes, ekskursijas gidu pavadībā, izzinoši un daudzveidīgi vides izglītības pasākumi, dabas izpēte, aktuāli notikumi un jaunumi dabas pasaulē, plašas dabas bagātību kolekcijas. Tās ir tikai dažas lietas, kas raksturo Dabas muzeju.

    Kā kustas planēta Zeme? Kāpēc dažās zemeslodes vietās ir ļoti karsts, bet citur savukārt – ļoti auksts? Zemes un saules kustīgā modeļa – telūrija – demonstrējums palīdzēja labāk saprast, kāpēc uz mūsu planētas ir tik atšķirīgi dabas apstākļi. Atšķirīgi esam arī mēs – cilvēki. Kur un kā dzīvo dažādu tautību pārstāvji? Mums, kā spēles dalībniekiem, bija iespēja „izdzīvot” dažādu zemeslodes tautību dzīves veidu, sekojot viņu tradīcijām. Bija sagatavoti spēļu modeļi – dažādu atšķirīgu cilvēku manekeni, tiem atbilstošie mājokļu tipi, sadzīvei nepieciešamie priekšmeti; kā arī uzdevumu komplekti, kuros bija jāatrod pareizās atbildes. To visu uzzināt un izjust ļāva mums nodarbība “Ceļojums pa kontinentiem – daba un cilvēki”.

3.a klases audzinātāja J.Blumentāle


 

Latvijas dabas un kultūras izzināšana

            Lietainā 27.maija rītā Jēkabpils 2.vidusskolas 4.klašu skolēni ar klases audzinātājām devās ekskursijā. Vispirms bija paredzēts apmeklēt Rēzeknes teātri “Joriks”. Pēc teātra izrādes noskatīšanās, daudzi skolēni atzina, ka labprāt vēl apmeklēs šo teātri, jo ļoti patika profesionāļu uzstāšanās.

            Pēc izrādes uz autobusu visi devās priecīgi un emocionāli saviļņoti, jo bija paredzēts pikniks. Bija iespēja noklausīties interesantu stāstu par Lubānas ezeru, lielāko ezeru Latvijā, izstaigāt apkārtni un aplūkot vietu, kur tiek audzētas karpas. Pie Lubānas ezera visi arī garšīgi paēda.

Nākamā pietura - Teirumnīku purva taka, kas ir  ap 800 m gara laipu taka, kur var iepazīt augstā purva ainavu, Teirumnīku ezeru un purva augu valsti. Pa purvu varēja pastaigāties un elpot tīru gaisu, nedaudz gan traucēja lietus. Bet visi bija apmierināti ar šo braucienu.

Mājupceļā bija doma labāk iepazīt arī Teiču purvu, kas ir arī dabas rezervāts. Diemžēl ekskursija pa dabas rezervātu nenotika nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ.

            Kopumā ekskursija bija gan izglītojoša, gan izklaidējoša, tādēļ liels paldies programmai “Latvijas skolas soma”, kas ļauj labāk iepazīt un izzināt Latviju.

4.a un 4.b klases audzinātājas S.Jekaraševa un T.Novikova

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SKOLAS KONTAKTIContribute!

Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.