2024. gada 19. septembrī Jēkabpils 2. vidusskolas 9.d klase devās pārgājienā uz Spuņģēniem, lai uzzinātu par māla nozīmi Latvijas kultūrā, veicinātu izpratni par šo seno, bet aktuālo materiālu keramiķes Daigas Reiņikovas darbnīcā. Nodarbība atklāj māla iespējas un tā ietekmi uz Latvijas dizainu, vizuālo mākslu un kultūras identitāti, veicinot radošumu un pašizteiksmi.
Nodarbība tika veidota trīs daļās. Pirmajā tiek sniegta informācija par māla izmantošanas vēsturi Latvijā, uzsverot tā lomu kultūras un mākslas attīstībā. Apskatītas dažādas māla veidošanas tradīcijas, to ietekme uz Latvijas kultūras mantojumu un mākslas darbu analīze, kas atspoguļo māla izmantošanu cauri laikiem.
Otrajā daļā skolēni koncentrējās uz māla kā materiāla īpašībām, tā fizikālajām un ķīmiskajām īpašībām, kā arī uz māla veidošanas pamattehnikām. 9.d klase uzzināja par mūsdienu māksliniekiem Latvijā, kuri strādā ar mālu, un viņu pieeju materiālam.
Vislielākais prieks bija nodarbības noslēgumā, kad skolēniem tika piedāvāta iespēja, izmantot iegūtās zināšanas, lai veidotu savus mākslas darbus un dalītos savā pieredzē un apspriestu gan redzētos, gan radītos darbus.
Jana Lazdiņa
Comentários